Terapia dla par z problemami

Terapia małżeńska sprawdza się, gdyż w każdym związku zdarzają się trudne momenty, gdy masz wszystkiego dość, rozmyślasz wręcz o rozstaniu. Nim jednakże podejmiesz tą decyzję, postaraj się zawalczyć o swój związek. Niekiedy dopiero psycholog może pomóc ponaprawiać stosunki pomiędzy małżonkami.

Psychoterapia

Autor: Sohel Parvez Haque
Źródło: http://www.flickr.com
Kryzys w małżeństwie może pojawić się w każdym momencie, obojętnie czy jesteśmy z sobą 10, czy też 30 lat. Jest czymś normalnym.

Jeśli zainteresowała Cię ta strona, szybko sprawdź link hifu wrocław a poznasz o wiele więcej informacji, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Mogą go spowodować dla przykładu: gonitwa za karierą, podział obowiązków domowych, kierowanie się odmiennymi normami w wychowywaniu dzieci, narzucanie swych racji poprzez jedną ze stron bądź też „wyfrunięcie” pociech z rodzinnego gniazdka. Zdarza się, że powody tkwią głębiej – jedna lub dwie osoby przenoszą do związku „zaplecze problematyczne” na przykład powiązane z dorastaniem w rodzinie przemocowej lub alkoholowej. Taki balast uczuciowy rzutuje na układy pomiędzy partnerami oraz może pogłębiać destabilizację – dowiedz się więcej.

Ogromnie często kłopoty w związku wzmacnia zakłócona komunikacja. Niełatwo nam bezpośrednio rozmawiać o obustronnych oczekiwaniach i uczuciach, nie słyszymy siebie wzajemnie. Nie umiemy również zaaprobować tego, iż każdy z nas jest odmienny oraz uparcie próbujemy dostroić małżonka do siebie. Ale im dłużej każdy „ciągnie w swą stronę”, tym trudniej wypracować porozumienie. Zaczynamy się od siebie odsuwać lub walczymy o każde głupstwo, czując coraz większą wściekłość, rozgoryczenie, zawód. Nie ma już miejsca na troskę, wsparcie, szacunek dla wymogów drugiej osoby, za to rosną pretensje a także wrażenie odrzucenia.

Para

Autor: abcslubu.pl / Magia Kadru
Źródło: abcslubu.pl / Magia Kadru
Jeżeli po paru próbach stłumienia kryzysu nie udaje nam się dojść do porozumienia, dobrze jest udać się do psychoterapeuty. Najlepiej jeśli będzie to terapia (zobacz naszą terapię falami uderzeniowymi) dla par. Terapia umożliwia przebudować związek, uzdrowić układy pomiędzy małżonkami. Przynosi zyski zarówno osobiste – umożliwia odkryć siebie, swoje wymogi, zmierzania, oczekiwania wobec małżonka – jak również dla pary – koryguje styl komunikacji, dopomaga wyjaśnić nieporozumienia, znaleźć kompromis.

O ile zdecydujesz się na taką terapię a nie znasz godnego zaufania terapeuty wbij w przeglądarkę zwrot: psychoterapeuta Kraków – by sprawdzić propozycje z tego miasta.