Kilka ciekawych porad o tym, w jakiej postaci i kiedy wręcza się weselne zaproszenia.

Przygotowując się do wesela trzeba pamiętać o wielu sprawach, no i oczywiście o tym, żeby je wykonać w odpowiednim terminie. Niektóre z takich spraw wręcz się powinno załatwić nieco wcześniej, a zalicza się do nich na przykład wręczenie zaproszeń na uroczystość. Tradycje weselne nakazują, żeby wręczać zaproszenia co najmniej miesiąc przed terminem uroczystości, lecz wielu ludzi twierdzi, że dużo lepiej będzie, jeśli to będą dwa lub nawet trzy miesiące. A wszystko z tego powodu, aby zapraszane osoby mogły się do tego przygotować, zarówno od strony organizacyjnej jak i finansowej.

Na wesele należy sobie zarezerwować całą końcówkę tygodnia, więc poinformowanie odpowiednio wcześnie da możliwość ustalenia planów. Nie mniej istotne są również sprawy finansowe, w końcu nawet jeśli się idzie jako dalsza rodzina czy przyjaciele, to trzeba pomyśleć o prezencie ślubnym czy nowym ubraniu. Bardzo dobrym pomysłem może być poinformowanie wcześniej wszystkich zainteresowanych o swoich planach, wtedy z wręczaniem zaproszeń już nie trzeba się będzie aż tak bardzo spieszyć.

ślub

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Osobną kwestią jest samo przekazanie zaproszeń – czytaj więcej na więcej na . W polskiej tradycji nadal głęboko zakorzeniony jest zwyczaj wręczania zaproszeń ślubnych przez młode pary, chociaż ostatnio odchodzi się trochę od tego. Jeśli cała rodzina mieszka w jednej miejscowości, to rzeczywiście zaproszenia weselne można w ciągu kilku dni porozwozić. Lecz bardzo często zapraszane osoby mieszkają w dalekich miastach czy nawet za granicą, i dotarcie do nich osobiście nie byłoby wcale łatwe.

W takich przypadkach jak najbardziej można zaproszenie zaproszenia ślubne botaniczne przesłać listem, oczywiście należy wcześniej dać znać zainteresowanej osobie o takim zamiarze.W ostatnim czasie wśród młodszych ludzi, wychowanych na portalach społecznościowych, coraz częstsze są przypadki wysyłania zaproszeń przy pomocy maili. Jest to opcja jak najbardziej akceptowalna, bo zapewne przyjaciele lub znajomi w podobnym wieku nie będą mieli żadnych zastrzeżeń. Ale nawet i w takim przypadku bez zwykłych zaproszeń się nie obejdzie, bowiem starsze ciotki czy wujkowie po prostu nie będą mieć maila.