Zwierciadło jest czymś nieodgadnionym, w pewnym sensie nestorem, której nie można okłamać

Uwielbiamy zmiany. Projektowanie przedmiotów użytkowych i aranżacja wnętrz stały się w naszym codziennym życiu tak samo ważne jak trendy w ubieraniu się. Poszukujemy swojego stylu, czegoś, co odróżni nas od innych. Każdy próbuje otaczać się przedmiotami pięknymi, drogocennymi i wygodnymi zarazem. Dlatego lustra na wymiar są zgłębiane nie tylko jako produkt codziennego użytku, ale jako fascynujący, wysublimowany dodatek.

Lustro

Autor: Marco Hamersma
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy projektując urządzenie naszego mieszkania nie zastanawiamy się nad dekoracją, a to właśnie dekoracja akcentuje nasz dom spośród innych. Czasem obawiamy się, że coś nie będzie współbrzmieć lub nie do końca mamy pewność, gdzie możemy szukać oryginalnych elementów, które ożywią nasze wnętrze.

Lustra są integralnym elementem dekoracyjnym wystroju naszych mieszkań. Odpowiednio dopasowane potrafią wizualnie powiększyć pomieszczenia, a jeśli mają nietuzinkowe ramy, pełnią rolę wyjątkowo dekoracyjną. Warto też pamiętać, że miejsce, w którym zawiesimy mieszkania (czytaj w serwisie), musi być przemyślane. W każdym domu są takie miejsca, w których lustro wręcz musi się znajdować – sprawdź oferta.

Zasadniczo w łazience, nad umywalką oraz w holu na ścianie przy wejściu albo jako uzupełnienie drzwi przesuwnych szafy wnękowej. Lustra zawieszane w pokojach dziennych już raczej nie służą do przeglądania, tylko do uwydatnienia charakteru pomieszczenia. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć zbyt mały salon, dobrym wyjściem jest posadowienie lustra za, lub nad kanapą, najlepiej na wysokości około 1,5 metra od powierzchni podłogi.

Natomiast bardzo kiepskim pomysłem jest wieszanie luster naprzeciw zestawu wypoczynkowego czy chociażby miejsca do pracy. Wówczas będziemy mieć wrażenie, że stale ktoś nas obserwuje. Ponadto oglądanie przez cały czas swojego odbicia w lustrze, może być bardzo uciążliwe.

Lustro w holu jest konieczne, choćby nieduże. Po pierwsze raczej każdy z nas lubi spojrzeć przed wyjściem z mieszkania, jak prezentuje się „w całości”. Po drugie lustro powiększa powierzchnię, której w przeciętnych korytarzach nie jest zbyt dużo. Dlatego fantastycznym pomysłem są lustrzane drzwi do szaf przedpokojowych, dzięki temu nie musimy szukać osobnego miejsca na ścianie, by przymocować lustrzaną taflę.