Walory oświetlenia ulicznego LED

W dzisiejszych czasach, gdy Matka Natura zagrożona jest przez wszechstronną ekspansję człowieka i kiedy – zmuszeni sytuacją ekonomiczną – szukamy oszczędności, gdzie tylko się da, opłaca się korzystać z nowoczesnych propozycji, bezpiecznych dla środowiska i dla naszego portfela. Takim rozwiązaniem jest na przykład wybór oświetlenia LED.

Parę lat temu, oświetlenie typu LED wkroczyło na rynek wyposażenia wnętrz. Na początku było wykorzystywane tylko jako punktowe oświetlenie lustra, lub blatu kuchennego. Później lampy LED zaczęły zastępować zwykłe żarówki w mieszkaniach, a od pewnego czasu wielkim zainteresowaniem samorządów lokalnych szczyci się oświetlenie uliczne LED – .

Zainteresował Cię nasz post? Zatem wejdź w link do serwisu biuro architektoniczne katowice i rozkoszuj się innymi tekstami. W razie jakichkolwiek wątpliwości – pisz do nas.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ użycie tego rodzaju oświetlenia ma same zalety. Co prawda, nabycie oświetlenia ledowego to dość duży koszt, zwłaszcza, że najbezpieczniejsze i najbardziej popularne żarówki LED 12V wymagają użycia odpowiedniego zasilacza, ale koszt inwestycji błyskawicznie się zwraca, ponieważ oświetlenie dróg takimi żarówkami zmniejsza wydatki na energię o więcej, niż 50% – polecany sklep.

Jakie jeszcze zalety mają żarówki LED 12V, a uściślając: oświetlenie uliczne LED?

Żarówka LED

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com

Wydzielane światło jest mniej drażniące dla wzroku ludzkiego, niż światło dostarczane przez zwykłe żarówki. Lampy ledowe dostarczają jasne światło, bardziej podobne do naturalnego światła. Wzrasta dzięki temu świadomość bezpieczeństwa mieszkańców, bowiem tego typu światło pozwala na wyraźniejsze dostrzeżenie kształtów oraz przedmiotów po zmroku. Dzięki błyskawicznemu osiągowi pełnej jasności, widoczność jest zadowalająca od razu po włączeniu lampy.

Kolejnym plusem oświetlenia LED jest jego ekologiczność, która przejawia się w dwójnasób: z jednej strony, lampy LED emitują zdecydowanie mniejsze zasoby energii cieplnej, niż tradycyjne żarówki, poza tym, żarówki LED działają 25 razy dłużej niż tradycyjne żarówki i 10 razy dłużej, niż żarówki halogenowe. Dłuższa żywotność żarówek sprawia, że ograniczona zostaje wielka góra śmieci elektronicznych.

Wykorzystanie tego rodzaju oświetlenia na ulicach miast powoduje, że można całą noc oświetlać drogi, bez lęku o wydatki na energię elektryczną. Oświetlenie LED jest też coraz bardziej doceniane w innych obszarach, na przykład jako podświetlenie do auta, albo jako światło w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*