Coraz bliżej święta

Dekoracje świąteczne, bombki

Autor: home&you
Źródło: home&you
Boże Narodzenie to święto pełne uroku, rodzinnego ciepła, miłości, które na ogół spędzamy w kręgu bliskich nam osób. To jedno z najstarszych świąt katolickich. Do wieczerzy wigilijnej siada się po zapadnięciu półmroku, w chwili, gdy za oknem zaświeci pierwsza gwiazdka. Maluchy uwielbiają oczekiwać tej chwili, co jakiś czas podchodząc do okna i wyczekując jej. Zaczyna się ona od łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Po odświętnej bożonarodzeniowej kolacji zbliża się czas na podarki, które mieszczą się pod ślicznie przystrojoną choinką.

choinka jest najmłodszą ozdobą Bożego Narodzenie, gdyż przywędrowała do Polski z Niemiec dopiero pod koniec XVIII wieku. W początkowym okresie bombki na choinkę były skromne. Strojono ją orzechami, piernikami, cukierkami oraz świeczkami.

Szukasz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa broda mikołaja na pewno Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz na niej dużo niezwykle ciekawych informacji.

świeczki miały symbolizować światło Chrystusa, a gwiazda, którą umieszczano i do dzisiaj się umieszcza na czubku choinki miała przypominać o Gwieździe Betlejemskiej. Z upływem lat zaczęły zjawiać się na niej coraz to bardziej przeróżne dekoracje.

Nasz tekst jest dla Ciebie interesujący? Zatem zachęcamy do naszej kolejnej strony. Na niej czeka na Ciebie aktualny tekst (https://megaglass.com.pl/swieczniki-dekoracyjne,c130,pl.html).

Trzeba mieć na uwadze, że są one bardzo istotne, albowiem między innymi dzięki nim czuje się klimat tego czasu.

ozdoba choinkowa

Autor: Jinx!
Źródło: http://www.flickr.com

Niejeden pomysł na ozdoby choinkowe możemy wyszukać w Internecie. Mogą to być przykładowo ekologiczne ozdoby takie jak wysuszone plasterki jabłek czy cytrusów, dekoracje z makaronu lub papieru. Nic jednak nie przebije choinki, na której wiszą ozdoby zrobione osobiście przez nasze pociechy. Zarówno rodzicom jak i dzieciom takie wspólne wykonywanie dekoracji dostarcza bardzo dużo szczęścia i bardzo przybliża do siebie. Wtenczas już bardzo mocno jest odczuwany ten wspaniały, rodzinny, świąteczny klimat.

Ręcznie robione ozdoby choinkowe to przykładowo długie, różnobarwne łańcuchy sporządzone z papieru lub bibuły, szyszki, które wspólnie zostały pozbierane a później pomalowane przeróżnymi barwami czy też pierniczki o przeróżnych kształtach. Pomysłów jest sporo, ale najważniejsze, ażeby były one robione razem przy melodii kolęd i w radosnej, familijnej atmosferze.