Na co trzeba zwracać uwagę podczas wybierania dachówki?

Istnieją przeróżne typy pokryć dachowych, a zazwyczaj wykorzystywanym do ich wykonania są dachówki. Mają one bardzo dużo zalet, gdyż są wytwarzane w różnych kształtach oraz barwach, z tego też powodu znakomicie nadają się na jakąkolwiek aranżację dachu, bez względu na zastosowany styl architektoniczny.
Rozwój technologii sprawia, że zacierają się wyraźne różnice pomiędzy dachówkami ceramicznymi a betonowymi.

Niektóre osoby są zdania, że dachówka betonowa jest mniej mocna oraz bardziej podatna na zabrudzenia. Nie jest to prawdą, ale zwłaszcza w takiej sytuacji, gdy porównamy dwa produkty wyprodukowane przez renomowanych wytwórców. Najbardziej istotne różnice mogą dotyczyć zwłaszcza wyglądu takich produktów. Ta ceramiczna posiada gładszą powierzchnię. Zazwyczaj mają one także nieco inne gąsiory. Następną różnicą jest ich barwa. Jeżeli chcielibyśmy mieć większy wybór, musimy zdecydować się na dachówkę ceramiczną. Te wykonane z betonu zazwyczaj oferowane są w kolorze grafitowym albo czerwonym. Z tego też powodu jeśli chcemy mieć dachówki w odcieniu np. granatowym, powinniśmy wybrać te ceramiczne.
Okno Capital

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Oba wspomniane typy dachówek można nabyć w różnych kształtach. Najbardziej popularne są płaskie i profilowane. Te pierwsze są trochę bardziej popularne, gdyż znakomicie prezentują się zarówno na budynkach zaprojektowanych w nowatorskim stylu, jak i na dachach typowych.

Przy doborze koloru oraz kształtu takiego produktu, trzeba zawsze pamiętać o wymogach zdefiniowanych w planie zagospodarowania przestrzennego.

Opisywany wątek Cię zaciekawił? Więc odwiedź stronę www (http://www.hydro.ioze.pl/), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu fascynujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Trzeba więc mieć na uwadze również charakter budynku, jak i całego jego otoczenia. Istotny jest także odcień elewacji oraz stolarki okiennej.