Dlaczego warto wykorzystywać regranulat styropianowy zamiast płyt czy wełny mineralnej?

Wykonywanie docieplenia budynku jest bardzo istotną czynnością tak w wypadku nowych, jak i remontowanych domów. Taką czynność można wykonać za pomocą różnego rodzaju surowców, jednak w niektórych miejscach jest to niezwykle trudne.
Trzeba mieć w pamięci, że wymagane jest zachowywanie ciągłości osłony termicznej, a to nie zawsze jest możliwe przy użyciu płyt czy też wełny mineralnej.

Zazwyczaj wtedy najlepszym rozwiązaniem jest regranulat styropianowy.

Jak myślisz? Czy opisywany wątek jest ciekawy? Jeśli tak, to kliknij w odnośnik i sprawdź praktyczne informacje (https://trops.pl/materialy-budowlane-golub-dobrzyn) – wciągną Cię kompletnie.

Jest to doskonały sposób na docieplanie trudno dostępnych przestrzeni poddaszy czy też stropodachu. Tego typu granulaty stosowane są również przy wypełnianiu szczelin powietrznych w takich przestrzeniach jak mury warstwowe. Taki styropianowy regranulat często stanowi warstwę drewnianej podłogi lub stropu. Takie surowce jak płyty czy maty mają trochę większy parametr przewodzenia ciepła, więc trzeba go opracowywać trochę grubszą powłoką. Przykładowo 20 centymetrowej grubości płyta styropianowa posiada współczynnik wynoszący 0031 W/(m K), warto jest zastosować granulat o grubości 26 centymetrów. Miałby on parametr równy 0043 W/(m K). Jest to jednak bardziej korzystne wyjście, gdyż może bardzo dokładnie wypełnić wszystkie zakamarki.

wizja - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

domu

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Sposób układania takiego granulatu wygląda trochę inaczej niż w wypadku takich materiałów jak chociażby maty. Stosowane jest do takiego celu specjalistyczne narzędzie, które taki regranulat wdmuchuje. Daje to więc możliwość nadania każdej grubości tego typu termoizolacji. Jeśli ocieplany jest nowy budynek, najczęściej wykonuje się to, kiedy jest on w stanie zamkniętym.

Wdmuchiwanie granulatu jest znacznie szybsze niż montowanie płyt czy mat. Ten surowiec nie jest też składowany na terenie budowy, ponieważ jest przywożony przez ekipę, która będzie robić tego typu termoizolację.