HIPS, zatem płyty wykonane z polistyrenu wysokoudarowego – właściwości oraz wykorzystanie

Polistyren wysokoudarowy to inaczej powiedziawszy antystatyczny polimer termoplastyczny o nadzwyczaj dobrych własnościach termicznych jak też mechanicznych.
Tego rodzaju płyty cechują się nadzwyczaj dobrymi własnościami mechanicznymi w ujemnych temperaturach, świetnymi przymiotami do modelowania cieplnego, nadzwyczaj wysoką wytrzymałością cieplną a także dużą udarnością i powiększoną wytrzymałością na promieniowanie słoneczne.

Przez wzgląd na wyjątkowe własności termoplastyczne – płyty HIPS – są częstokroć poddawane przebiegom intensywnego termoformowania. Dzięki takowym zabiegom mogą one być stosowane do wytwórczości wkładów do schładzarek jak też opakowań na lody.
Panele podłogowe Orzech Baltimore z kolekcji Trend marki Classen

Autor: Classen-Pol

materiał ów pozwala na uzyskanie nawierzchni o dowolnym wykończeniu a także w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Płyta HIPS nadzwyczaj znakomicie sprawdza się do wyrobów wieszaków reklamowych jak też wszelakiego rodzaju obudów sprzętów elektronicznych. Płyty HIPS to też materiał do fabrykacji zabawek oraz oprzyrządowania biurowego.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (http://sklephypo.pl/18-pompy-reczne-abisynki) posiada wyłącznie wartościowe wiadomości, które na pewno Ci się przydadzą. Sprawdź nas oraz zobacz, że warto jest go odwiedzić.

Półprodukt ów nie wymaga suszenia wstępnego a także bez problemu można go poddać procesowi termoformowania. Umożliwia to prasowanie zawiłych form . Tego rodzaju płyty możemy lepić, zgrzewać, sztancować, realne są też różnorakie metody tzw. wiórowej obróbki – wiercenie bądź frezowanie. Nieraz używa się ich także w drukarskiej branży jako podłoże pod sitodruk. Surowiec HIPS jest też stosowany do wytwórczości zabawek i wyposażenia biurowego.

Płyty te dostępne bywają w chropawym wykończeniu a także połyskującym. Użytkuje się je tam, gdzie pomocne są dużej próby wytrzymałe oraz wypróbowane rozwiązania.