Czy płyty HIPS mogą być wykorzystywane do tworzenia zabawek i jakie meble się z nich wytwarza?

W reklamie olbrzymie wykorzystanie mogą mieć płyty z polistyrenu wysokoudarowego. Jest to modyfikacja PS, jaka powstaje poprzez dodanie kuczuku butadienowego. Ponieważ polistyren posiada wyjątkowe cechy, wykorzystywany jest w przemyśle i w branży marketingowej do wyrobu kasetonów podświetlanych czy stojaków.

Płyta HIPS jest bardzo lekka i cechuje się bardzo dobrymi cechami termicznymi. Ma olbrzymią odporność na czynniki atmosferyczne. Płyta nie żąda wstępnego osuszania oraz z ogromną prostotą można poddawać ją termoformowaniu. Płyty takie można spawać, sztancować i poddawać wszelkim obróbkom wiórowym tego typu jak wiercenie czy frezowanie. Bardzo często płyt używa się w branży drukarskiej. Mogą służyć jako podkład pod sitodruk.

Jeżeli potrzebne Ci inne tego typu wiadomości na omawiany tutaj wątek, to bez wątpienia potrzebne Ci to warte uwagi wiarygodne źródło (https://dekordia.pl/produkty/kategoria-plytki-wloskie).

Sam materiał HIPS wykorzystuje się do produkcji zabawek. Dostępne są płyty błyszczące oraz matowe. Stosowane są wszędzie tam, gdzie są potrzebne wysokiej jakości sprawdzone rozwiązania. W przemyśle spożywczym stosowane są te płyty do tworzenia palet na artykuły spożywcze. W przemyśle meblarskim produkuje się z nich meble do szpitala, salonów fryzjerskich czy np. wkłady do szufladek w meblach biurowych.

przykładowe wnętrze domu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
materiały
Zaleca się magazynowanie płyt w pomieszczeniach pozbawionych światła, które chronią płyty przed promieniowaniem ultrafioletowym. Płyty HIPS wykazują niewielką absorpcję wilgoci, więc należy przechowywać je w temperaturze pokojowej do +20 stopni i wilgotności trzydzieści procent.

Płyty takie przechowywać trzeba na równej powierzchni magazynowej, gdyż nierówne powierzchnie mogą doprowadzić do odkształcenia przechowywanych płyt. Palety z takimi płytami muszą być zabezpieczone szczelnie folią, jaka ochroni płyty przed kurzem. Także taka folia zabezpiecza skutecznie płyty przed ich zawilgoceniem.