Czy płyty HIPS mogą być wykorzystywane do tworzenia zabawek i jakie meble się z nich wytwarza?

W reklamie olbrzymie wykorzystanie mogą mieć płyty z polistyrenu wysokoudarowego. Jest to modyfikacja PS, jaka powstaje poprzez dodanie kuczuku butadienowego. Ponieważ polistyren posiada wyjątkowe cechy, wykorzystywany jest w przemyśle i w branży marketingowej do wyrobu kasetonów podświetlanych czy stojaków.

Płyta HIPS jest bardzo lekka i cechuje się bardzo dobrymi cechami termicznymi. Ma olbrzymią odporność na czynniki atmosferyczne. Płyta nie żąda wstępnego osuszania oraz z ogromną prostotą można poddawać ją termoformowaniu. Płyty takie można spawać, sztancować i poddawać wszelkim obróbkom wiórowym tego typu jak wiercenie czy frezowanie. Bardzo często płyt używa się w branży drukarskiej. Mogą służyć jako podkład pod sitodruk. Sam materiał HIPS wykorzystuje się do produkcji zabawek. Dostępne są płyty błyszczące oraz matowe. Stosowane są wszędzie tam, gdzie są potrzebne wysokiej jakości sprawdzone rozwiązania. W przemyśle spożywczym stosowane są te płyty do tworzenia palet na artykuły spożywcze. W przemyśle meblarskim produkuje się z nich meble do szpitala, salonów fryzjerskich czy np. wkłady do szufladek w meblach biurowych.
przykładowe wnętrze domu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
materiały
Zaleca się magazynowanie płyt w pomieszczeniach pozbawionych światła, które chronią płyty przed promieniowaniem ultrafioletowym. Płyty HIPS wykazują niewielką absorpcję wilgoci, więc należy przechowywać je w temperaturze pokojowej do +20 stopni i wilgotności trzydzieści procent.

Płyty takie przechowywać trzeba na równej powierzchni magazynowej, gdyż nierówne powierzchnie mogą doprowadzić do odkształcenia przechowywanych płyt. Palety z takimi płytami muszą być zabezpieczone szczelnie folią, jaka ochroni płyty przed kurzem. Także taka folia (panele rtg) zabezpiecza skutecznie płyty przed ich zawilgoceniem.