Z jakiego powodu na nowoczesnych osiedlach żyje się znacznie milej oraz bezpieczniej?

Kiedy pragniemy nabyć mieszkanie, stoimy przed wyborem nabycia go z rynku pierwotnego lub wtórnego. Mieszanie z rynku wtórnego okaże się z pewnością nieco mniej kosztowne, lecz często też obciążone koniecznością natychmiastowego wykonania pewnych prac remontowych czy też choćby wykończeniowych.
Znaczy to konieczność przygotowania dodatkowych kwot pieniędzy.

Poza tym należy mieć świadomość, że tego typu prace mogą być wyceniane na bardzo znaczne kwoty. Rzecz w tym, że finalnie koszt całego i gotowego do zamieszkania mieszkania mógłby być nawet bardziej znaczący niż tego, które pochodzi z rynku pierwotnego. Jeżeli więc interesuje nas nowe budownictwo, należałoby wiedzieć, że przy konstrukcji tego typu lokali, były wykorzystane najnowsze rozwiązania. Następną zaletą jest na pewno nowoczesna infrastruktura będących w okolicy domów. Zazwyczaj są to nowe sklepy, przedszkola czy też przychodnie. Poza tym niektóre nowe osiedla są ponadto w całości otoczone ogrodzeniem, co posiada duży wpływ na wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Ma to również wpływ na komfort życia.
Profesjonaliści

Autor: Komatsu
Źródło: Komatsu

recepcja

Autor: Deka Inwestycje
Źródło: Deka Inwestycje
Okna połaciowe Velux

Autor: Velux
Źródło: Velux
Istnieje stwierdzenie, wg którego nowe budownictwo jest z reguły bezpieczniejsze, niż osiedle (zarządca nieruchomości wrocław) wybudowane w przeszłości z tzw. wielkiej płyty. Na nowych osiedlach są nie tylko płoty, lecz także kontrole wejścia, systemy monitoringu czy patrole ochroniarzy. Ponadto wszystkie klatki schodowe są niezwykle czyste, a przy drzwiach są już nie domofony a wideofony. Wszystko jest znacznie bardziej innowacyjne i bardziej schludne, więc mieszka się znacznie sympatyczniej oraz bardziej komfortowo.

Następną motywacją mogłoby się okazać to, że przy kupnie mieszkania z rynku pierwotnego nie ma konieczności opłacać podatku od czynności cywilno-prawnych, jak ma to miejsce w wypadku zakupu nieruchomości na rynku wtórnym.