Osuszacze powietrza – jaki zakupić?

Nadto wysoka wilgoć to kłopot, jaki potrafi spędzić sen z oczu wielu mieszkańcom. Wilgotne ściany są nierzadko przyczyną powstawania grzybów. Zwilgotniałe ściany to także zwiększone koszta grzania, przykry zapach czy też zwłoki w remontowych pracach.
Nierzadko najprostszym podejściem w takiej sytuacji jest kupno tzw.

osuszaczy powietrza. Jakiego rodzaju aparat wybrać? Przed przystąpieniem do jakichś kroków wilgotność w mieszkaniu trzeba zmierzyć. Do dokonania testu starczy nieskomplikowany przyrząd pomiarowy do nabycia w sklepach ze oprzyrządowaniem AGD. Test powinno się zrealizować parę razy o przeróżnych porach doby. Gdy wilgoć powietrza cały czas będzie ponad 60%, wtenczas jest większa aniżeli powinna. Powody zbytniej wilgoci mogą być różnorodne.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź (http://eshop.pronar.com.pl/wkretaki-wera-2) koniecznie, w tym miejscu jest coś, co najprawdopodobniej także Ci się spodoba.

Jeżeli nie rezydujemy na terytoriach, na jakich jej wartość będzie w naturalny sposób zwiększona powodem zwiększonej wilgoci może być dla przykładu: wilgotność technologiczna – to wilgoć która znajduje się w ścianach oraz podłogach nowo pobudowanych budynków jak także w domach po modernizacjach. Jeżeli nie została zlikwidowana po zrealizowaniu prac budowlanych częstokroć wyjdzie ze ścian w najmniej korzystnym momencie.

wanna

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
wilgotność powstaje w czasie wielu działań przeprowadzanych w mieszkaniach takich jak przykładowo pitraszenie albo zmywanie naczyń. Zła wentylacja spowodować może, iż wytworzona przez nas para wodna nie będzie w stanie uciec z domu. Nadmiaru wilgotności można pozbyć się przy pomocy tak zwanych osuszaczy powietrza.

Ów osuszacz wychwytuje wilgoć w lotnej formie i zamienia wilgoć w ciecz odprowadzając w następnej kolejności do zasobnika czy ścieków. Jesteśmy dzięki takiemu rozwiązaniu w stanie ograniczyć wilgoć powietrza nie jednocześnie nie ingerując w budowę domku.