W istocie każde pomieszczenie w mieszkaniu jest istotne i pełni określone funkcje

Niemniej w jednych pomieszczeniach spędzamy więcej, w innych mniej czasu. Najwięcej chwil – nie licząc oczywiście sypialni – spędzamy w salonie. To w nim odpoczywamy, przyjmujemy gości, czytamy książki, oglądamy telewizję i tym podobne. Dlatego tak istotne jest, żeby salon był należycie wyposażony.

Stolik RTV z drewna

Autor: www.meblemagnat.pl
Źródło: www.meblemagnat.pl
Salon na ogół jest centralnie położony, na widoku, ponieważ jest jak wizytówka mieszkania. Nierzadko jego wejście jest dobrze widoczne z holu, stąd też ważne jest, żeby był z jednej strony funkcjonalny, a z drugiej elegancki.

Najważniejsze są oczywiście meble. W tym przypadku sporą rolę pełnią meble wypoczynkowe, a więc kanapa, fotele, szezlong itp. Ich kształt i kolorystyka winny być dobrane do wybranej aranżacji – inne kanapy będą odpowiednie do stylu nowoczesnego, a inne do klasycznego. Muszą być komfortowe, ale także praktyczne, by np. łatwo można było zmyć plamy z tapicerki lub, aby po rozłożeniu sofa tworzyła dodatkowe miejsce do spania.

Innym rodzajem mebli do salonu są rzecz jasna regały, jak również stoliki. One także powinny być dopasowane do stylu rządzącego w danym salonie – stoliki RTV drewniane nie będą właściwe do salonu, w którym dominuje przeważnie stal i szkło. Chociaż z drugiej strony, ciekawe łączenie różnych materiałów – tzw. eklektyzm aranżacyjny – cieszy się coraz większym uznaniem. Tak zaaranżowany salon powinien być jednakże zaplanowany z głową, bowiem zbytnia swawola czy z kolei najzwyczajniej w świecie brak gustu może przyczynić się do kiczowatego i nieładnego efektu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten – https://www.meblemagnat.pl/stoliki-rtv-drewniane-sosnowe (https://www.meblemagnat.pl/stoliki-rtv-drewniane-sosnowe)również wyposażony w rozmaitego rodzaju elementy dekoracyjne, które mają nadać pomieszczeniu specyficznego charakteru. Dodatki tego rodzaju są niczym biżuteria – muszą być należycie dopasowane do całości i tworzyć wspaniały klimat. Może być to zarówno nowoczesny, elektryczny kominek, jak i nietuzinkowa lampa czy spore lustro. Dodatki dopinają całość, stąd też jeśli mamy obawy, czy potrafimy odpowiednio je ze sobą zestawić, lepiej korzystać z usług profesjonalnej firmy designerskiej, niż samemu rzucać się na tego typu wymagające zadanie. Rezultat na pewno będzie ciekawy o ile zgodny z naszym gustem i z ogólnymi zasadami dotyczącymi aranżacji.