Jakie są plusy i minusy sprzedaży mieszkania za pomocą skupów?

Duża część społeczeństwa spotkało się z tym, że na rynku są skupy nieruchomości. Funkcjonują one na analogicznej zasadzie jak popularne firmy, które działają w branży samochodowej, przy czym mieszkanie jest zdecydowanie bardziej trudne do sprzedaży niż samochód.
Firmy, które mają skup mieszkań gwarantują, że cała transakcja może zostać wykonana prędko i bez dowolnych trudności.

Widok z lotu ptaka

Autor: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczyłoby jedynie wypełnić wirtualny formularz i umówić się na spotkanie, podczas którego rzeczoznawca dokładnie obejrzy sprzedawane mieszkanie. Na tej bazie zaproponuje określoną cenę i jeśli sprzedawca na nią się zgodzi, gotówka od razu zostanie przekazana sprzedającemu. Duża część osób, które zakupiły w przeszłości mieszkanie, wydały na taki cel znaczne kwoty, które były dorobkiem całego życia albo wzięły kredyt mieszkaniowy.

Podoba Ci ten materiał? Ekstra, ale kliknij dodatkowo tu – zobaczysz tam niezwykle użyteczny serwis (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/sruby-wkrety-metalu-prety-gwintowane/metryczne/), który też będzie dla Ciebie wartościowy.

Dlatego też oczywistym jest fakt, że chcą otrzymać jak najwyższą zapłatę. W praktyce jednak znalezienie kupującego, który chciałby kupić mieszkanie za określoną przez sprzedawcę kwotę nie będzie takie łatwe. Jakiegoś typu odpowiedzią rynku na taką sytuację mogą być skupy mieszkań.

Należy przyznać, że proponują one ok. 80-90% ceny, jaką sprzedawca otrzymałby na wolnym rynku, jednak z innej strony jest to pewien konsensus. Skorzystanie z propozycji skupu niezwykle usprawnia i ułatwia całą procedurę sprzedaży. Z tego też powodu jeżeli interesuje Cię skup mieszkań Szczecin jest miastem, gdzie tego typu skup na pewno odnajdziesz.

Warte zaznaczenia jest to, że skupy z chęcią odkupią nieruchomości, które znajdują się w nie najlepszych dzielnicach lub wprost przeciwnie – są zbyt kosztowne, aby szybko odnaleźć kupca.