Sprawdzone metody na zaprowadzenie porządku w domku

Wiosną bądź w lecie należy zrobić generalne porządki w domu. Aby przeprowadzić je prędko jak też skutecznie, warto znać właściwą kolejność realizowania prac.

dokument

Autor: U.S. Geological Survey
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu zaoszczędzimy czas oraz energię, a także ustrzeżesz się zagrożenia ogromniejszego chaosu, niż był uprzednio. Porządkowanie mieszkanka zacznij od ustalenia spisu prac. W następnej kolejności uporządkuj kobierce, okna i żyrandole. Przejdź do wykonywania porządków na regałach, natomiast na finalnie umyj posadzki. Jeżeli Twoje okna zlokalizowane są wysoko – użyj drabiny.

drabiny

Autor: wolfgang.mller54
Źródło: http://www.flickr.com
budowa - płótno

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku wykonaj spis tego, co pragniesz wykonać. Być może zależy ci wyłącznie na posprzątaniu szafy, natomiast pranie dywanów będzie zbyteczne? Jeżeli nie masz dosyć czasu na generalne porządki, podziel sobie obowiązki na więcej dni. Zanim przystąpisz do jakichkolwiek robót, zajmij się kobiercami. Gruntownie wytrzep, a jeżeli potrzeba – także wypierz. Do tego celu użyj szczotki i gorącej wody z dodatkiem joty octu.

Ciekawi Cię istotna propozycja (http://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-plettac/) zakupu podobnego artykułu? Zachęcamy zatem do wejścia w poniższy link. W nim wyszukasz ich o wiele więcej.

Wyschnięte dywany zwiń w rulon po czym wynieś na zewnątrz. Nie będą przeszkadzały ci w następnych czynnościach, ustrzeżesz się także ich większego poplamienia. Następnie weź długą, czystą szczotkę do posadzki. Dokładnie omieć sufity a także ściany. W ten sposób pozbędziesz się kurzu a także drobnych pyłów. Zdemontuj wszelkie żyrandole. Wytrzyj je ściereczką z tzw. mikrofibry, którą namoczysz w wodzie. Rynsztunek zostaw do wyschnięcia, wytrzyj smugi, po czym zamontuj na nowo. Wyczyszczone lampy będą dawały czyste światło. Potem przejdź do czyszczenia wnęk okiennych.

Upierz zasłonki, omieć karnisze. Przyszykuj gorącą wodę z domieszką paru łyżeczek octu oraz umyj nią szyby. Do tego celu użyj gałganków z mikrofibry i starych gazet, jakie zlikwidują wszelkie smugi.