W medycynie używa się pozytywne właściwości tlenu w przypadku leczenia wielu dolegliwości

Obecnie medycyna jest niebywale zaawansowaną technologicznie działką nauki. Używa na przykład kapsuły wypełnione tlenem pod większym ciśnieniem.

Fachowiec

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
elewacja

Autor: FreeMind
Źródło: FreeMind
Komora hiperbaryczna, bo o tym mowa, zwykle jest doceniana przez większość lekarzy, jak i przez pacjentów. Jeszcze 40 lat wstecz, gdybyśmy ujrzeli ją na własne oczy, na pewno pomyślelibyśmy, że jesteśmy na planie filmu science fiction, a nie w klinice. Dzisiaj komorę wykorzystuje się w leczeniu różnych dolegliwości. Działa fantastycznie. Tlen pod zwiększonym ciśnieniem sprawia, że prędko goja się rany. Dzieje się tak przez to, że tlen wchodzi tam, gdzie innych przypadkach nie miałby dostępu — zatem do układu limfatycznego i do tkanek. Z tego powodu komorę często stosuje się u pacjentów, którzy na przykład mają tzw. stopę cukrzycową czy przechodzili chemioterapię. Chorzy w komorze są w stanie się zrelaksować, a wtedy dobroczynny tlen leczy ich w zupełnie bezbolesny sposób.

Zachęcamy Cię do przeczytania następnego wpisu na ten temat – w nim odnajdziesz ważne informacje. Więc idź do serwisu wolplan styrobeton w workach i ciesz się tym.

Komora bywa także dosyć często używana w kosmetologii, ponieważ regularne przebywanie w niej spowalnia procesy starzenia się skóry. Zatem wszystkie panie, które chcą dłużej wyglądać młodo, powinny zainteresować się tym tematem. Da się kupić cykl przykładowo 20 zabiegów i potraktować to jak inwestycję w własne zdrowie oraz urodę.

W komorze możemy czytać artykuły lub oglądać filmy. Ma ona panoramiczną szybę, zatem nie powinniśmy obawiać się uczucia klaustrofobii. Dodatkowo, zwykle jest tam również klimatyzacja.