Którą działkę wybrać?

Kształt parceli będzie mieć ogromny wpływ na to, jaki budynek będziemy mogli na niej postawić. Zanim nabędziemy parcelę przemyślmy czy spełni ona nasze wszystkie oczekiwania.
Gdy już postawimy na nabycie działki , nie inspirujmy się wyłącznie osobistym poglądem o jej zdatności pod budowę, ale też jej bezstronną rynkową ceną rynkową.

Klimatyzator

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com
Na wszelką oglądaną parcelę starajmy się zerknąć oczami przyszłego możliwego nabywcy. Niezależnie od głębokiego przeświadczenia o trwałości naszych projektów kupmy parcelę, której wartość rynkowa ma szansę wzrastać.
Kiedy wyselekcjonowaliśmy przedtem projekt budynku, jego rozmiary oraz rozkład sugerują nam, jakie muszą być minimalne rozmiary, kształt a także ukierunkowanie parceli. Kiedy jednakże dobór projektu zostawiamy na potem, przemyślmy, co będzie dla nas najistotniejsze. Jeżeli przewidujemy aktywnie spędzać wolny czas w ogrodzie, na pewno nie zadowoli nas mini ogródek. Kolejnym, obok powierzchni, ważkim parametrem działki jest jej układ.

Poczekaj sekundę! Zaciekawił Cię artykuł? Masz ochotę na następne kluczowe informacje? To miłe. Kliknij w podany link i przekieruj się do strony z detalami na omawiany temat.

Wypatrujmy parceli regularnej, najodpowiedniej o układzie trochę przedłużonego prostokąta: najłatwiej wpisać w niego domek oraz poszczególne rejony funkcjonalne ogrodu. Parcela na odludziu to z zasady ponadprogramowe koszta doprowadzenia mediów, a także zabezpieczenia naszego mienia. Jeżeli na co dzień pracujemy w mieście, pamiętajmy o możliwości przystępnego dojazdu. Nie liczmy w owej materii jedynie na pojazd, trzeba wziąć pod uwagę komunikację awaryjną.

Najlepiej przetestować rozmaite komunikacyjne koncepcje, a przy tej sposobności obadać stan miejscowych szos. Sprawdzimy naszą działkę w tak zwanym lokalnym planie zagospodarowania przestrzennego, osiągalnym w gminnym oddziale architektury.