Jakiego rodzaju wyniki możemy osiągnąć poprzez tlenoterapię?

Tlenoterapia, czyli terapia hiperbaryczna, to jedna z najbardziej skutecznych metod dostarczania do wszelkich komórek ciała tak bardzo potrzebnego do życia tlenu. Tlen może przedostawać się tam, gdzie w normalnej sytuacji nie mógłby się przedostać.
Chodziłoby tutaj o miejsca źle ukrwione.

komora hiperbaryczna

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
okno kuchnia 2

Źródło: flickr.com
Przykładowo mogłyby to być chociażby ogniska udarowe czy też rany będące pod zwiększonym ciśnieniem hiperbarycznym, mogą o wiele prędzej dyfundować do formy płynów i w tego typu sposób skupiać się w większych stężeniach. Eksponowanie pacjentów na 100% tlen będący pod powiększonym ciśnieniem, we właściwym pomieszczeniu takim jak komora hiperbaryczna, efektywnie oczyszcza tkanki tlenem. Przedostaje się on nie tylko do wielu czerwonych krwinek, lecz jego stężenie zwiększa się w osoczu, w płynie mózgowo-rdzeniowym i układzie limfatycznym.
ceramika w budownictwie

Autor: Albert Dedden & Paul Keizer
Źródło: http://www.flickr.com

Warto tutaj podkreślić, że tlenoterapia może aż ośmiokrotnie powiększyć liczbę komórek macierzystych, które krążą w organizmie pacjentów. Komórki macierzyste, które są w szpiku kostnym, posiadają również zdolność przemieszczania się do każdej uszkodzonej choćby wskutek choroby komórki, powodują także jej niezwłoczne oraz skuteczne uleczenie. Co ciekawe, w czasie gdy wykonywana jest tlenoterapia, pacjent może spokojnie wypoczywać czytając np. książkę, ponieważ oddziaływanie tlenu nie wymaga aktywności pacjenta. Co ważne, taka terapia hiperbaryczna służy także wszystkim procesom fizjologicznym, jakie następują w organizmie pacjentów. Usprawnia się w ten sposób gojenie się oraz odbudowę różnorodnych ran. Efektem zabiegu wszystkie komórki oraz płyny w ciele są przesycone tlenem. Taka tlenoterapia posiada działanie detoksykacyjne oraz biostymulacyjne.

Powiększa się także ciśnienie parcjalne, czy zaburza się metabolizm bakterii. Można także zredukować liczbę toksykantów.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www zawiera jedynie wartościowe fakty, które zapewne Ci się mogą przydać. Sprawdź nas oraz zobacz, że warto jest go odwiedzić.

Powiększa się ponadto przepływ krwi we wszelkich niedotlenionych tkankach.