Na czym polega praca osuszaczy powietrza?

Osuszanie jest procesem, który opiera się na usunięciu wilgoci z obiektów, przedmiotów lub surowców. Najefektywniejszym sposobem na osuszanie jest użycie osuszacza.

Jest to urządzenie, które jest zasilane prądem i służy do wychwytywania i eliminowania wody, która znajduje się w powietrzu. Powietrze w wilgotnych pomieszczeniach jest zasysane do wnętrza osuszacza za pomocą wentylatora. Wilgoć, która występuje w postaci pary wodnej jest skraplana w układzie zbierającym. Potem w postaci wody jest odprowadzana do zbiornika, który znajduje się na zewnątrz lub wewnątrz narzędzia. Funkcjonowanie osuszacza opiera się na tym, że wentylator przemieszcza powietrze poprzez filtr powietrza i przez wykonany z metalu radiator. Jest on chłodzony za pomocą sprężarki. Później para wodna skrapla się a woda spływa do wymienionego zbiornika.
agregaty prądotwórcze w akcji

Autor: U.S. Naval Forces Central Command
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszone powietrze jest następnie wprowadzane do pomieszczenia. Taki osuszacz może w sposób automatyczny kontrolować poziom wilgotności w pokoju, jakiego wielkość nie jest większa niż 100 metrów sześciennych.

Jeżeli zaciekawiły Cię treści w tym wpisie, to doczytaj więcej (http://www.warynski.pl/mieszkania-na-sprzedaz-gdansk/) nowe opisy na dalszej witrynie, która znajduje się pod tym linkiem.

Tego typu narzędzie może wykroplić do 16 litrów wody w ciągu 24 godzin i przy 30 stopniach C przy poziomie wilgotności względnej wynoszącej 80%. Filtr powietrza wychwytuje kurz. Podczas pracy tego przyrządu generuje on nieznaczne niewielkie ilości ciepła, co może wywoływać wzrost temperatury powietrza do około dwunastu stopni Celsjusza. Jeśli w pomieszczeniu jest ciepło poniżej 12 stopni, to parownik osuszacza rozpocznie pokrywać się lodem, co wywoła zatrzymanie pracy osuszacza powietrza. Automatyczne rozmrażanie narzędzie rozpocznie raz na godzinę i zasygnalizuje to zapaleniem się żarówki czerwonej w panelu. Można kupić osuszacz kondensacyjny.

Powietrze jest wsysane, skraplane i transportowane do pojemnika z wodą. W tamtym miejscu jest ono podgrzewane ale w niewielkim stopniu. Za prawidłową pracę urządzenia odpowiada kompresor