Od czego zależy cena wynajmu kontenera na gruz?

Remont domu lub mieszkania nie jest jedynie przykładowym malowaniem murów. Prace są często bardzo rozwinięte oraz wiążą się one z powstaniem znacznych ilości gruzu. Usunięcie jego może być bardzo niewygodne. Korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalistycznej firmy, która podstawi nam specjalistyczny kontener a następnie wywiezie go razem z objętością.
Aby wywieźć budowlane odpady oraz wszystkie śmieci, które powstały w wyniku czynności remontowo-budowlanych, wykorzystuje się specjalne zbiorniki.

Łazienka, meble łazienkowe Pacific

Autor: Antado
Źródło: Antado
gruz

Autor: Flattrackers and Caferacers Parts and bikebuilds
Źródło: http://www.flickr.com
Podmioty, które świadczą takie usługi do dyspozycji posiadają kontenery o różnorodnej objętości. Większość firm oferuje kontenery o standardowych pojemnościach sześciu lub siedmiu m3. Znakomicie sprawdzają się, aby wywieźć nie jedynie gruz, lecz także ziemię. Wykorzystywane zatem one są najczęściej przy niewielkich remontowo-budowlanych robotach lub pracach porządkowych. Jeśli chcielibyśmy, aby spółka odebrała bardziej znaczącą ilość odpadów od nas, musimy zdecydować się na wynajęcie kontenera o większej pojemności. Objętość tego typu pojemnika wynosi co najmniej 10 m3. Wynajmując kontener musimy pamiętać o tym, że moglibyśmy go wybrać z pokrywą lub bez. To, jaki pojemnik definitywnie wybierzemy jest uzależnione od typu odpadów, które zamierzamy do niego wrzucać. Kontener z pokrywą jest dobrym wyborem, jeśli zamierzamy wyrzucać do niego pozostałości płytek, płyt gipsowych albo pustaków. Musimy pamiętać o tym, że pod wpływem wody mogą nabrać one jeszcze większej masy lub mogą się rozpuszczać. Kontenery bez pokrywy polecane są wtedy, kiedy zamierzamy usuwać gruz, ziemię lub odpady budowlane zawiesia linowe różnego rodzaju.
Wiele firm wynajmujących kontenery stosuje niezmienną opłatę w zależności od objętości kontenera jaki dostarcza klientowi.

Na ostateczny koszt tego typu kontenera na gruz posiada również duży wpływ czas, na który wynajmiemy taki pojemnik. Przed podpisaniem umowy należałoby więc dogadać się z wybraną firmą i konkretnie wypytać o koszt takiej usługi.