Samochodowa apteczka, kamizelka odblaskowa a także gaśnica. Co trzeba, a co opłaca się mieć w pojeździe?

W zależności po jakim państwie jedziemy autem, będą nas obejmowały różnorodne przepisy tyczące się obligatoryjnego wyekwipowania pojazdu.
Samochodowa apteczka, odblaskowa kamizelka jak też gaśnica, w niektórych krajach są wymagane, natomiast w pozostałych nie.

W naszej ojczyźnie zgodnie z ustawą, w każdym wozie powinna się znaleźć gaśnica jak też trójbok ostrzegający.schodami (zobacz wróć)Brak trójkąta skutkować może grzywną. Gaśnice powinny być jednakże poddawane przeglądowi przynajmniej raz w roku. Brak gaśnicy może przyczynić się też do ujemnego wyniku technicznego przeglądu pojazdu.
Drzwi tarasowe

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Czy trzeba mieć apteczkę samochodową? W naszym kraju posiadanie apteczki nie jest niezbędne, jednakże niewątpliwie jest to rzecz, jaka niekiedy może się przydać. A więc dla bezpieczeństwa innych oraz swego należy mieć ją w samochodzie. Należy zainwestować w apteczkę samochodową, jaka będzie zaopatrzona w: opatrunki, plastry, środek odkażający, rękawiczki ochronne, nożyczki, a również instrukcję – jak udzielić pomocy przedlekarskiej. Co prócz tego może się przydać? Przydatnym fragmentem wyekwipowania na pewno będzie kamizelka odblaskowa, która zajmie malutko miejsca. Pośród ponadprogramowych elementów ekwipunku należy wyszczególnić również linkę holowniczą jak też pasy transportowe. Należy również pamiętać o posiadaniu w swoim wozie rezerwowego kompletu żarówek.

Nie jest to co prawda nakazany przepisami element ekwipunku, lecz za podróż bez wymaganych prawem świateł możemy otrzymać od 100 zł do 300 zł kary, dobrze jest więc posiadać w rezerwie zapasowe żarówki.