W jaki sposób funkcjonuje klimatyzator i jakiego rodzaju klimatyzator najlepiej kupić do biura?

Jeżeli zamierzamy kupno klimatyzatora do biura, jesteśmy postawieni przed dylematem czy korzystniej będzie kupić klimatyzator mobilny, czy korzystniej kupić schładzacz ścienny tzw. split.
Klimatyzator jest to narzędzie, które ma za obowiązek zredukować temperaturę powietrza, która utrzymuje się w pomieszczeniu.

dom - fotogram

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszymi elementami są wymienniki ciepła. Jest to skraplacz oraz parownik. Innymi elementami są sprężarka oraz zawór rozprężny oraz dwa wentylatory. Tak jak w lodówce chłodniczy czynnik krąży między parownikiem, gdzie wciągane jest gorące powietrze z pomieszczenia, a skraplaczem, który ciepłe powietrze wyrzuca na zewnątrz. Sprężarka razem z zaworem rozprężnym zamienia czynnik chłodzący w fazę ciekłą albo gazową oraz dzięki temu zachodzi proces parowania. Ciepłe powietrze z pokoju w wyniku skraplania jest wydalane na zewnątrz. Klimatyzator do biura idealny będzie przenośny, ponieważ jest praktyczniejszy.

Czy zszokował Cię ten artykuł? Aby zgłębić temat kliknij tutaj oraz poznaj więcej szczegółów (http://www.rokad.pl/plyty-pcw-spienione) – zapewne będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Można by go postawić w każdym miejscu tam, gdzie aktualnie chcielibyśmy ochłodzić powietrze, a następnie przenieść go w jakieś odmienne miejsce. Klimatyzator mobilny pobiera ciepłe powietrze z pomieszczenia przy użyciu bocznych lub tylnych wlotów. Powietrze poddawane jest obróbce, następnie jest chłodzone i wydalane przednim albo górnym wylotem z powrotem do pokoju. Ciepłe powietrze zaś jest wydalane na dwór przez komin albo okno przy pomocy rury. W taki sposób możemy pozbyć się gorącego powietrza z pokoju.

Mieszkania w Gdańsku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Klimatyzatory split są to sprzęty, które złożone są z dwóch części. Jest to jednostka wewnętrzna tzw. parownik i jednostka zewnętrzna tzw. agregat. Klimatyzatory split znakomicie będą się sprawdzać w miejscach, gdzie jest możliwość zainstalowania agregatu poza pomieszczeniem, które jest schładzane.

Zezwala to na zredukowanie poziomu hałasu wewnętrznej jednostki. Zależnie od budżetu, którym dysponujemy, znajdziemy towary klasyczne i wersje z różnorakimi funkcjami, na przykład z funkcją oczyszczania powietrza.