Jakimi parametrami musimy się kierować kupując osuszacz powietrza?

Kupno tego typu sprzętu jest rozwiązaniem na wilgoć, którą mamy w mieszkaniu. Osuszacz powietrza niweluje tą wilgoć i zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni w pomieszczeniach. Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć bardzo dużo modeli osuszaczy.
Najważniejszymi parametrami, które decydują jaki domowy osuszacz powietrza kupić, to jego wydajność, która podawana jest w litrach na godzinę lub na dobę.

katalog

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Osuszacz kondensacyjny do domowego użytku może pracować z wydajnością od 10-45l/24h. Wydolność osuszania tego typu narzędzia jest podawana dla temperatury 30 stopni i dla wilgotności powietrza 80%. Jest tak dlatego, gdyż wydajność kondensacyjnych osuszaczy jest uzależniona od czynników otoczenia. Im jest chłodniej tym mniej wilgotności jest usuwane z powietrza podczas konkretnego czasu.

Ta oferta animacje architektoniczne jest niesamowicie ciekawa i jeżeli poszukujesz więcej wiadomości na omawianą tu tematykę, to znajdziesz je tu.

Spadek temperatury do 0-5 stopni mógłby uniemożliwić zastosowanie urządzenia. Sprawność osuszacza adsorpcyjnegogo nie jest uzależniona od temperatury i wilgotności, gdyż jest to stała wartość, która waha się od 4-20/24h. Efektywność absorpcyjnego osuszacza jest zazwyczaj niższa od wydajności kondensacyjnego osuszacza. Przed zakupem osuszacza musimy ustalić jakiej wydajności konkretnie potrzebujemy. Do pomieszczenia niewielkiego wystarczy model, który ma wydajność 5l/24h. Duże pomieszczenie lub dom będzie wymagał narzędzia o sprawności 15-20l/24h. Do osuszenia łazienki, zawilgoconej będziemy potrzebować wydajności minimum 8l w ciągu doby.

schody

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

domowy osuszacz powietrza

Autor: http://www.baars.pl
Źródło: http://www.baars.pl
Przepływ powietrza jest to objętość powietrza jaką taki osuszacz może osuszyć w konkretnym okresie czasu. Jest podawana ona w m3 na godzinę. Osuszacz powietrza wybieramy zazwyczaj na podstawie rozmiaru pokoju. Jednym ze sposobów jest wybór narzędzia, które ma przepływ powietrza min. 3,5 razy większy niż wielkość danego pomieszczenie. Ten współczynnik wielokrotnie mylony jest z efektywnością osuszacza.

Moc osuszaczy powietrza, które przeznaczone są do stosowania w domu jest bardzo różna. Należy zwrócić na to uwagę, żeby wydatki używania nie zaskoczyły nas niemiło.