W jakich miejscach mogą znaleźć zastosowanie nawilżacze przemysłowe?

W zależności od potrzeb i zastosowania te sprzęty umożliwiają uzyskiwanie rzeczywistej mgły, która jest ujemnie spolaryzowana albo umożliwiają uzyskiwać aerozole solankowe, ochrony roślin albo aromaterapeutyczne.

Narzędzia te wytwarzają i wydzielają mgłę lub aerozol rozdrobniony w cząsteczkach od 0,5 mikrona do 30 µ.

mieszkanie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Profesjonalne nawilżacze powietrza mogłyby być wykorzystane do oczyszczania powietrza z nieczystości tego typu jak kurze, pyły oraz dymy. Są stosowane one w znacznych pomieszczeniach mieszkalnych, handlowych, usługowych albo sanatoryjnych. Tego typu pomieszczenia mogłyby mieć powierzchnię do 600 m2 i mieć wielkość 2000 m3.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł to kliknij w odnośnik do źródła, który przeniesie Cię do witryny, gdzie poznasz interesujące informacje na ten wątek.

Stosuje się je również w procesach produkcyjnych oraz laboratoryjnych, w chemicznych branżach, w przemyśle dziewiarskim, poligraficznym oraz piekarniczym. Nawilżacze przemysłowe posiadają wykorzystanie w przechowalniach warzyw oraz owoców i przy uprawie boczniaków oraz pieczarek. Mają także zastosowanie w halach magazynowych ciętych kwiatów oraz kwiatów doniczkowych.

W odpowiedni sposób nawilżone powietrze będzie wpływać korzystnie na jakość realizowanej pracy. Regulowanie wilgoci powietrza w zakładach pracy prawdopodobne jest jedynie dzięki specjalistycznym systemom nawilżania, które wykorzystując energię, oczyszczają i zwilżają powietrze. W procesie nawilżania może być użyty każdy dostępny rodzaj energii. Może być to sprężone powietrze, energia elektryczna czy gorąca woda. Przemysłowe nawilżacze mają zastosowanie w przemyśle papierniczym oraz w drukarniach. Papier jest produkowany z celulozy, która jest materiałem naturalnym czyli bardzo poważnie reaguje na zmiany wilgoci. W trakcie tworzenia papieru zachodzi bardzo niekorzystne dla ludzi zjawisko pylenia.

Poza tym pojawić się mogą problemy, które związane są z falowaniem krawędzi w arkuszu papieru, które zmienią jego kształt oraz wymiary i tym samym znacznie obniżą jego jakość. Odpowiednio dobrane nawilżacze powietrza zezwolą usunąć wszystkie te zjawiska w całym cyklu produkcyjnym.