Projekt ogrodzenia – jak je dopasować do stylu domku?

Ogrodzenie, furta jak też wejściowa brama składające się na ogrodzenie muszą kreować zgraną całość, która będzie wizytówką naszego domku.
Klinkierowe słupki i drewniane przęsła jest to design ogrodzenia klasycznego, które znakomicie przedstawia się pośród tradycyjnej zabudowy osiedli domków jednorodzinnych.

Rozeta

Autor: Lazienkaplus.pl
Źródło: Lazienkaplus.pl

Możemy je pobudować z cegieł klinkierowych pełnych. Z kolei ogrodzenie ażurowe będzie strzec krawędzi posiadłości, ale równolegle pozwala zajrzeć do ogródka. Sprzyja to świetnym relacjom sąsiedzkim a także sprawia, iż publiczna przestrzeń będzie przyjazna. Podmurówkę tworzyć może na przykład nieduży klinkierowy murek dobrany kolorystycznie do elewacji domku, natomiast słupki jak też przęsła gotowe systemowe ogrodzenie. Walorem takiego podejścia jest na pewno łatwy montaż. Zawsze cudownie się prezentuje ogrodzenie stalowe, które zdobić może na przykład wyrafinowana obkuwana rozeta.
Boniowane słupy oraz proste metalowe przęsła to projekt ogrodzenia, które wspaniale się wpisuje w przestrzeń miejską. Słupki jak też cokół stawia się z betonowych bloczków (możemy zrobić z nich też fundament), ale możesz je także wymurować z cegły czy też keramzytobetonowych bloczków.

Zaintrygował Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także ten odnośnik. Inne tego typu treści zobaczysz również tutaj (http://www.infinitex.pl/tradycyjne-zwarte-betony-ogniotrwale/).

Przed niepomyślnymi warunkami pogodowymi zabezpieczają je blaszane daszki. Przęsła z kolei, to ramy zrealizowane z prostych metalowych teowników. Przymocowuje się je do płaskowników przymocowanych w murkach i do metalowych słupków.

Są to zamknięte kątowniki o kwadratowym przekroju ochronione od góry daszkiem, by nie wnikała do nich woda opadowa. Osadza się je w fundamencie w trakcie wylewania cementu. Metalowe ogrodzenie powinno być zawsze zabezpieczone antykorozyjną warstewką.