Z jakiego powodu warto spędzić chociażby kilka dni w Pułtusku?

Gdy zastanawiamy się, gdzie wyjechać w tym roku na wakacje, nie myślimy chyba o jakimś mało słynnym, polskim mieście. Dla przykładu jeżeli jednak zdecydujemy się na spędzenie choćby kilku dni w Pułtusku, to oczekuje na nas dużo atrakcji.

zakład

Autor: banery-druk.net
Źródło: banery-druk.net

Może to być choćby prawdopodobnie najbardziej rozległy w Europie rynek, który ma około 400 metrów długości. Jest on wybudowany na placu, który jest wyłożony tzw. „kocimi łbami”. W Pułtusku jest także miejska plaża nad rzeką Narew, która jest położona niedaleko Domu Polonii. Mało miast ma w swej historii epizod wiążący się z kosmosem.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące informacje na ciekawiący Cię dział. Przejdź do następnego wpisu i czytaj raport (https://flexpress.pl/czym-jest-druk-fleksograficzny/).

W wypadku Pułtuska był to tzw. „kamienny deszcz”, ponieważ dnia 30 stycznia 1868 r. w pobliżu Pułtuska spadł meteoryt, który miał postać właśnie kamiennego deszczu. Jeżeli chodzi o inne rozrywki, to w Pułtusku warto zobaczyć także basztę starego ratusza, zespół dawnego kolegium jezuickiego czy Kościół NMP. W Pułtusku znajduje się pomnik A. Nosakowskiego i prezentuje on popiersie biskupa. Jest ono umieszczone na dużym cokole. Jest także posąg Jana Pawła II. Prezentuje on Ojca Świętego trzymającego pastorał oraz będącego w papieskiej sutannie.

Jeśli zdecydujesz się na spędzenie tam chociażby weekendu, to w mieście tym znajdziesz wiele pensjonatów, w których przeżyjesz wygodnie swój czas. Sam Pułtusk to miejsce w województwie mazowieckim, usytuowane w północnej części Mazowsza bardzo niedaleko Puszczy Białej. Warto wspomnieć, że Pułtusk ma około 1000 lat, jednak ilość mieszkańców to niespełna 20 000. Mimo niewielkiej wielkości takiego miasta, znajduje się tutaj nawet szkoła wyższa, konkretnie Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora.

To miasto jest tak ciekawe, że zaciekawiło naprawdę wielu innego typu twórców, łącznie z samym H. Sienkiewiczem. Miejscem tym zaciekawiło się także wielu reżyserów oraz producentów różnorodnych filmów czy też seriali.