Jaki klimatyzator wybrać do domku?

Instalacje klimatyzatorów w budowlach mieszkalnych powoli przestają być blichtrem dla wybranych. Dostawcy i montażowe firmy proponują szereg rozwiązań dobranych do indywidualnych potrzeb.
Oto przegląd klimatyzacji instalowanych najczęściej w mieszkalnych budynkach.

nowoczesna łazienka

Autor: Aussie Assault
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenie przenośne jest to bez wątpienia rozwiązanie najtańsze, które pomoże nam przeżyć najgorsze spiekoty. Na powodzenie owych przyrządów wpływa głównie ich bezproblemowa dostępność. Urządzenia z przeróżnych cenowych półek w trakcie sezonu spotkamy praktycznie we wszystkich budowlanych marketach. Niewiele osób zdaje sobie niemniej jednak sprawę, iż klimatyzatory przenośne będą wymagać stałego dostępu do powietrza zza okna. Klimatyzator monoblokowy potrzebuje dużo energii, ażeby się uporać z upałem oraz schłodzić powietrze w mieszkaniu.
meble

Autor: Wawel Service
Klimatyzatory typu split złożone są z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy kratki wentylacyjne łazienkowe tego opisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twe rozterki.

Wewnątrz są instalowane na ogół na ścianie czy też zaraz pod sufitem, lecz możesz również napotkać klimatyzatory kasetonowe. Część zewnętrzna jest instalowana na dachu lub na kominie, co umożliwia pozbycie się turkotu z Wnętrza mieszkania. Współczesny design oraz kolorystyka przyrządów pomogą nam „zgrabnie” wkomponować sprzęt w Wystrój domu. Klimatyzacja multispli to tzw. klimatyzacja centralna, zapewniająca największe możliwości sklimatyzowania całego domu.

decyzja o zamontowaniu klimatyzatora multisplit zapaść powinna na etapie budowy budynku, aby uniknąć kosztownych przeróbek. Decydując się na urządzenia typu split, miejmy na względzie, że dobór i montaż urządzeń powinien być uskuteczniony przez fachową firmę.