Jak zbudować szopkę drewnianą w ogródku?

Budowa swojego miejsca w ogródku to misja oraz cel, ale przy okazji to też kapITalna zabawa. Najfajniejsze jest, że efekty dostrzeżecie błyskawicznie, a zadanie w żadnym razie nie jest trudne.
Najpierw budowę powinno się zgłosić do gminy.

Nie będziecie potrzebować zezwolenia, gdy budowla nie przekroczy 25 m kwadratowych. Przemyślcie, co pragniecie składować w szopce. Jeżeli to będą jedynie ogrodnicze narzędzie wystarczy nieduża szopa. Jednakże, jeśli macie hobby, jak przykładowo malarstwo czy stolarka, możecie swój domek ogrodowy wykorzystać także jako własną pracownię.
fundament

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Podwaliną będzie stworzenie pewnych fundamentów. Na początku konstrukcji szopy musimy wskazać na terytorium działki powierzchnię pod nią przeznaczoną. Najwygodniej będzie wsadzić we właściwych punktach kołki i połączyć je taśmą. Potem możemy przejść do wykonania podstawy, a więc dla przykładu betonowych stopów fundamentowych. W nich instaluje się metalowe kształtowniki oraz osadza drewnianą konstrukcję. Szopkę z posadzką możemy wznosić bezpośrednio na gruncie, pod warunkiem, że podłoże jest doskonale utwardzone, zaś szopka od spodu będzie idealnie zaimpregnowana. Wszelkie konieczne do budowy szopki fragmenty, również te nieduże jak dla przykładu zawiasy regulowane konieczne do zainstalowania drzwi, nabędziesz w każdej większej budowlanej hurtowni.

Ten artykuł porusza faktycznie ciekawe kwestie, jednak sprawdź jeszcze tamto źródło (mtproject.pl/) – z pewnością stwierdzisz, że są godne uwagi.

Dach szopy może mieć przeróżny kształt.

Do zazwyczaj stosowanych materiałów przy kryciu dachów szop należą: strzecha z trzciny, dachówki gliniane, gonty bitumiczne albo papa. Miejcie na względzie, że do ciężkich dachowych pokryć potrzebne jest pobudowanie wytrzymałej więźby.