W jakich miejscach możemy wykorzystywać nawilżacze przemysłowe?

Nie jedynie w biurach czy w mieszkaniach bardzo ważny jest poziom wilgotności powietrza, które wdychamy. Do spadku wilgotności powietrza najczęściej dochodzi podczas sezonu grzewczego, kiedy to jesteśmy świadkami pracy różnych urządzeń ogrzewających, pieców lub kaloryferów.

wiertarki

Autor: KRESS
Pierwszy typ sprzętów, które regulują ilość wody w powietrzu to nawilżacze przemysłowe ewaporacyjne. Jest to wyjście, jakiego wykorzystywanie nie potrzebuje używania sprężonego powietrza, ponieważ jego funkcjonowanie polega na procesie adiabatycznym. Mówiąc w skrócie formuła działania takiego nawilżacza przemysłowego jest oparta na użyciu w sposób specyficzny skonstruowanego wkładu nawilżającego. Ten wkład zaciąga wodę, następnie przy użyciu wentylatora odparowuje tą wodę i przetłacza powietrze. Rezultat pracy nawilżaczy ewaporacyjnych moglibyśmy porównać do efektu, jaki wywiera niezwykle mocny wiatr na wilgotną ulicę. W ten sposób tworzona para jest niedostrzegalna dla oczu człowieka.
Drugi rodzaj, to nawilżacze niskociśnieniowe, które działają w sposób taki, że wykorzystują podciśnienie w procesach nawilżania. Tego typu system uzyskuje swoją funkcjonalność za pomocą sprężonego powietrza i kompletu dysz, do których jest dostarczana woda. Sposób konstrukcji tych nawilżaczy niskociśnieniowych umożliwia bardzo dużą dokładność w zasięgu kontroli nad nawilżeniem powietrza i zezwala całkowicie pozbyć się problemu wyciekającej z obrębu konstrukcji wody. W tym przypadku wilgoć jest wytwarzana w formie aerozolu. Głównym przeznaczeniem nawilżaczy niskociśnieniowych są hale produkcyjne, przestrzenie magazynowe, chemiczne pracownie, chłodnie oraz tego typu pomieszczenia, które służą do magazynowania różnorodnych surowców organicznych, które potrzebują szczególnych warunków. Sposób budowy takich nawilżaczy umożliwia stosunkowo łatwy montaż.

Montaż taki cechuje się dodatkowo dość niewielkimi kosztami.

Chodź tu i zobacz dodatkowe informacje dotyczące niniejszego postu. Przeczytasz tam zbliżone informacje, które niewątpliwie Cię będą ekscytować.

Nawilżacze ewaporacyjne wykorzystują tzw. zimne odparowywanie, które dosyć powszechnie uznane jest za efektywną formę kontrolowania nawilgotnienia powietrza .