Jakie składniki zawierają kosmetyki naturalne i z jakiego powodu należałoby je stosować?

Ostatnimi czasy możemy zaobserwować nurt na używanie ekologicznych kosmetyków bez chemii.
Trzeba zacząć od tego, że duża część alergenów oraz trucizn, jest pochodzenia naturalnego.

system

Autor: Extreme Sp. z o.o.
Źródło: Extreme Sp. z o.o.

Mogłyby one posiadać działanie parzące na cerę oraz mogłyby mieć niepożądane lub toksyczne działanie na skórę. Natura mówi nam, żeby żyć w harmonii z nią oraz używać kosmetyki naturalne. W kosmetykach naturalnych stosuje się nie przetwarzane w chemiczny sposób materiały roślinne i substancje, które wywodzą się od zwierząt żywych. Jest to przykładowo mleko i inne przetwory albo produkty pszczele.

Poznaj autorskie www! Tam oczekuje na Ciebie nowa fantastyczna dawka treści na interesujący Cię temat. Po więcej detali wejdź w ten link.

Tego typu kosmetyki nie posiadają także mieszanek nieprzetworzonych chemicznie zatem surowców mineralnych tj. soli, glinek oraz szlamów. Kosmetyki naturalne nie mogą zawierać również syntetycznych barwników oraz konserwantów. Bardzo wiele z substancji, które dopuszczone są do używania w kosmetykach, może wywoływać podrażnienia cery.

fototapety

Autor: Douglas Scortegagna
Źródło: http://www.flickr.com
Modne meble w domu

Autor: El gran sueño
Źródło: http://www.flickr.com
Kompozycja kosmetyku, żeby posiadał postać kremu, potrzebuje emulgatorów czyli elementów, które stworzą tą konsystencją. W związku z tym, że te emulgatory w tym kosmetyku znaleźć się muszą, nie muszą być one wcale roślinne. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru kosmetyków naturalnych powinien być fakt, że producent tego typu produktów do pielęgnacji ciała powinien zamieścić w tym produkcie surowce, które są z zasady niegroźne i nie działają drażniąco na skórę. Naturalnie dziś jest możliwość wyboru kosmetyku, który jest rzeczywiście naturalny i bez chemii.

Nie napotkamy dziś wytwórcy, który pozwoli sobie na ryzyko, że po upłynięciu roku stania kosmetyku na półce, konsument weźmie tego typu produkt i okaże się, że będzie on popsuty oraz sprawi podrażnienia lub reakcje alergiczne. Ostatnio pojawiają się takie firmy, które deklarują, że trwałość kosmetyku to miesiąc lub dwa miesiące także po otwarciu opakowania.