W jaki sposób musimy sprawdzić developera, u którego kupujemy nasz wymarzony dom?

Prześcigają się dziś oni w tworzeniu coraz bardziej kuszących reklam dla swojej inwestycji. Dla potencjalnego klienta przebrnięcie przez gąszcz ofert jest niezwykle ciężkim zadaniem.
Decyzja o kupnie swego domu jest obarczona dosyć znacznym wydatkiem finansowym, dlatego też powinna być ona dokładnie przemyślana.

budowa

Autor: lelebella
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już znaleźliśmy posiadłość, która spełnia nasze wszystkie oczekiwania, przychodzi czas na sprawdzenie dewelopera. Kiedy na lokum przeznaczamy paręset tysięcy złotych, to powinniśmy posiadać pewność, że deweloper którego wybieramy, będzie odpowiednim wykonawcą. Przy kupnie domu należy sprawdzić dogłębnie wiarygodności developera. Zacząć trzeba od przeanalizowania odpisu z CEIDG lub Krajowego Rejestru Sądowego.

Masz chęć poznać inne równie praktyczne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj szafki nocne warszawa, a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Należy zwrócić uwagę na adnotację, która dotyczy składania zeznań finansowych do sądu rejestrowego. Uczciwy deweloper na pewno wywiązuje się z takich czynności. Sprawdzić trzeba także dokładnie rubrykę, która posiada wpisy o postępowaniach upadłościowych lub postępowaniach komorniczych.

miasto - obrazeczek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Aby poprawić wiarygodność, inwestor budowlany musi mieć rachunek powierniczy. Zgodnie z przepisami ustawy deweloperskiej firmy, które zaczęły nowe inwestycje po 29 kwietnia 2012 roku, w całości muszą ją sfinansować ze swoich środków lub kredytów. Jeżeli deweloper ogłosi upadłość, wtedy nabywcy odzyskają środki, które zgromadzone są na rachunku powierniczym. Rzetelny deweloper udostępniać musi prawdopodobnym nabywcom wzór umowy razem z wszelakimi załącznikami, żeby mogli oni się z nią zapoznać na bez pośpiechu i jeżeli spotykają się z deweloperem, mogą w takiej sytuacji dopytać o szczegóły.

domagać się należy od developera wszystkich zezwoleń oraz akt, żebyśmy zyskali absolutną pewność postanowienia o kupnie nieruchomości. Nie może on w tej sytuacji zasłaniać się tajemnicą handlową. Jeśli mamy wątpliwości, to wówczas trzeba skorzystać z usług doświadczonego notariusza.