Prosumencka energetyka jest w Polsce jeszcze bardziej znana, pomimo bardzo dużej ilości trudności, które napotykają osoby, które chcą produkować energię elektryczną do swego użycia.
Niezwykle wiele osób, gdy decyduje się na zainstalowanie odnawialnego źródła energii, pod uwagę bierze tylko wydatki montażu i zakupu, a kompletnie pomija odmienne ważne elementy, które bardzo wpływają również na ekonomikę instalacji w czasie planowanej eksploatacji przez wiele lat.
Gdy decydujemy się na niewielką, przydomową fotowoltaiczną instalację, to oprócz zupełnego jej kosztu, powinniśmy także wziąć pod uwagę wydatki, które pojawić się mogą w trakcie eksploatacji. Mieć świadomość tego trzeba, że te wydatki będą tym bardziej znaczące, im słabszej jakości elementy użyto na etapie wyboru i montażu. Wydatki także będą bardziej znaczące, kiedy instalacja zostanie wykonana błędnie. W polskich warunkach na południowych dachach o nachyleniu 30-35 stopni jest polecany stosunek czynnej mocy falownika do całkowitej mocy wszystkich komponentów fotowoltaicznych. Taki stosunek musi liczyć ok. 90%. Im szerszy będzie zakres napięcia pracy, tym prościej można by wybierać moduły oraz konfiguracje agregatu. Ponadto prawdopodobna jest praca w mniej korzystnych uwarunkowaniach atmosferycznych, a to przekłada się na dłuższą pracę elementu takiego jak falownik.

Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowy element, który związany jest z poprawną pracą instalacji, to napięcie startowe. Im napięcie startowe jest mniejsze, tym wcześniej dowolnego poranka takie narzędzie będzie zaczynać produkcję energii. Polecane jest jednak, żeby napięcie startowe wyższe było od napięcia minimalnego. To będzie przeciwdziałać częstemu załączaniu oraz rozłączaniu falownika podczas, gdy startuje pełny system przykładowo rano. To przełoży się na dłuższą żywotność.
Warto również zwracać uwagę na wejściowy prąd. Duży dopuszczalny prąd wejściowy to możliwość wytworzenia znakomitej konfiguracji.
Nie czekaj już – zweryfikuj propozycję (http://centrumstyropianu.pl/97-otuliny-na-rury), którą dla naszych klientów przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszelkie potrzeby naszych konsumentów!
Przekłada się to na komfort i elastyczność przy tworzeniu oraz przy doborze komponentów różnych wytwórców.