Niezwykłe bukiety weselne zrobione są przez florystów – sztukmistrzów kwiatowych

Kwiaty od wieków są bliskie człowiekowi. Już w starożytnym Egipcie czczono nimi bożków, czy dawano je, jako ofiary. Przez kolejne lata kwiaty były użytkowane także jako symbole. Ozdabiano nimi szaty i wplatano je w ozdoby cesarskie, jako sygnaturę potęgi.

Współcześnie kwiaty są bardzo wygodne w uprawianiu i służą do dekoracji pomieszczeń podczas przeróżnych okoliczności. Wrocławska pracownia florystyczna Magenta jest miejscem, gdzie tworzone są dosłownie prawdziwe dzieła sztuki. To florysta dzięki swym talentom stwarza przepiękne kompozycje wykorzystując kwiaty oraz pozostałe eksponaty, tak by powstawała oryginalna całość. Niebanalną sprawą jest wyobraźnia, która wspomaga w tworzeniu wyrafinowanej aranżacji. Zawód florysty wbrew opiniom nie jest łatwy, gdyż trzeba posiadać uzdolnienia manualne oraz mieć pojęcie o wzornictwie, które przeplata się z owym fachem. Użyte przybory w formie wstęg, kamieni lub ozdobnych opakowań dodają uroku całości. Dobry florysta całe życie uczy się swojej sztuki, jako że nawet prozaiczne ułożenie roślin jest rzeczywiście sztuką poprzez wielkie „S”.

Zapewne najczęściej rozpowszechnią okolicznością, w jakiej rośliny stanowią istotny element jest ślub. Wtedy nie może zabraknąć bukietu ułożonego z przepięknych kwiatów i dodatków. W tym najważniejszym dniu w życiu kobiety towarzyszą jej kwiaty.

kwiaty w wazonie

Autor: Andy Blackledge
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego bukiety ślubne prezentowane przez florystów są niezwykle oryginalne i z pieczołowitością układane tak, aby były przepięknym uzupełnieniem do sukienki ślubnej. Do najnowszych trendów należy bukiet z róż gałązkowych, jaki powrócił na nowo na ślubne kobierce. Przedstawiana wiązanka z tych roślin jest pełna eteryczności i romantyczności. Jego prezencja sprawdzi się przy każdym fasonie sukienki. Dodatkowo bardzo długo utrzymuje rześkość.

Florysta wiedząc wcześniej o tym, jak będzie prezentować się sukienka ślubna, dobierze idealnie wiązankę. Ciemny kompozycyjnie bukiet będzie zauważalny na tle ogółu. Kolor wiązanki dobiera się również do tonacji, o czym znakomicie wie każdy florysta. Jasne odcienie pasują do włosów blond, z kolei panie o ciemniejszych włosach mogą pozwolić sobie na mocne barwy kwiatów.

Ten serwis internetowy sesja biznesowa zawiera fascynujące dane na omawiany wątek, więc, jeżeli ta tematyka Cię ciekawi, to sprawdź to koniecznie.

Bukiety ślubne skomponowane przez zawodowców będą więc najwspanialszym dodatkiem w tak istotnym dniu, którym jest ślub > stwórz bukiet ślubny tu.