Czy mieszkanie w bloku daje nam również okazję, żeby cieszyć się z chłodnego powietrza w upalne dni?

Gdy żyjemy w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym, także moglibyśmy posiadać klimatyzację bez trudnego oraz kosztownego montażu na zewnątrz. Przenośny klimatyzator jest to doskonałe wyjście dla niewielkiego Wnętrza, które chcemy ochłodzić w upalne dni.
Niezwykle dużą zaletą klimatyzatorów przenośnych, jest to przenoszenie ich do różnych miejsc.

Wystarczy klimatyzator postawić w okolicy okna, a wylotowa rurę umieścić na zewnątrz. Właściwy odpływ powietrza ciepłego zazwyczaj umożliwia łatwa w montażu, rozsuwana wkładka, która pasuje do większości otworów okiennych horyzontalnych oraz pionowych, gdzie umieszczamy wylotową rurę. Klimatyzatory pokojowe posiadają niewielkie rozmiary oraz niezwykle prosty montaż. Kiedy kupujemy klimatyzator, należy zwracać uwagę na jego zewnętrzne właściwości. Musi być on mały oraz wizualnie pasować do wystroju wnętrza. Trzeba także zwracać uwagę na parametry techniczne. Mieć pewność należy jaką efektywność chłodzenia ma wybrany przez nas klimatyzator. Mierzona jest ona w kilowatach. Im więcej kilowatów, tym przestrzeń o większym rozmiarze będziemy mogli schłodzić tego typu klimatyzatorem. Do pomieszczeń, które mają powierzchnię ok. 20 metrów, wystarczy siła dwa kW.
przemysł

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzatory przenośne to bardzo doskonałe wyjście, kiedy zależy nam, żeby zachować małą temperaturę tylko w jednym pokoju. Funkcjonują one na zasadzie pobierania powietrza ciepłego oraz wyprowadzania go na zewnątrz.

Pamiętaj o tym, że można przeglądnąć kolejne interesujące wpisy – trzeba jedynie na stronie (http://www.efematic.pl/produkty/kofax-total-agility/) wejść w podany link.

Zwykle posiadają dołączony agregat chłodniczy i z tego też powodu nie jest wymagane montowanie dodatkowych urządzeń po zewnętrznej stronie domu. Niektóre klimatyzatory przenośne posiadają także opcję suszenia.

Posiadają również filtry, które oczyszczają powietrze w pomieszczeniu z bakterii. Klimatyzatory przenośne gotowe są do użycia od razu po rozpakowaniu. Można by je łatwo przenosić do miejsca, które akurat chcemy schłodzić.