Jakie zapytania powinniśmy sobie zadać decydując się na określone szkolenie dla siebie albo dla firmy?

Dziś na naszym rynku funkcjonuje setki firm dydaktycznych, które w swych ofertach posiadają tysiące warsztatów i wykładów.
Olbrzymi wybór zwiększa szansę na to, aby zdecydować się na odpowiednie szkolenie dla własnej firmy oraz dla siebie.

okablowanie
Najważniejszy jest powód, dla jakiego poszukujemy szkolenia dla zakładu, w jakim pracujemy oraz dla siebie lub dla firmy, którą prowadzimy.

Jak sądzisz? Czy opisywany temat jest ciekawy? Jeśli tak, to kliknij w odnośnik i sprawdź praktyczne informacje – wciągną Cię całkowicie.

Jest bardzo możliwe to, że kursem zainteresowaliśmy się pod wpływem oferty, którą dostaliśmy pocztą tradycyjną albo e-mailem. Jest bardzo dużo sposobów, żeby zainicjować zainteresowanie szkoleniem. Bardzo ważne jest jednak to, żeby taka decyzja nie była podejmowana pod wpływem impulsu. Zasada jest taka, że szkolenie dobierać trzeba do obowiązujących zapotrzebowań podmiotu albo potrzeb naszych. Prawidłowo jest usiąść nad kartką papieru oraz starannie zanotować aktualne wyzwania i problemy. Zadawanie pytań sobie o to, co wypadałoby poprawić i co nie działa w firmie, jest podstawowym sposobem odkrycia szkoleniowych potrzeb w organizacji. Im bardziej szczegółowo potrafimy określić te wymagania, tym oczywiście korzystniej. W ustaleniu ich dopomóc mogą zarówno finansowe wyniki i ankiety, które przeprowadzone są wśród członków personelu.

Kiedy wiemy już czego nam trzeba, spróbować możemy ocenić czy też poszczególne szkoleniowe programy wpisują się w nasze wymagania i czy też dadzą one szansę, żeby rozwiązać te kłopoty, które nakreśliliśmy. Niezwykle rozmaicie bywa ze szczegółowością programów szkolenia w ofertach różnorodnych firm. Podejrzenia powinna wzbudzać sytuacja, jeżeli program tego typu kursu jest przedstawiony jedynie ramowo oraz na jego podstawie nie da się określić pojęć szczegółowych, które będą poruszane. W tego typu sytuacji posiadamy dwa rozwiązania.

Pierwsze rozwiązanie to dopytać o wszelkie detale. Jeśli nasze zapytania nadal pozostaną bez konkretnych odpowiedzi, to korzystniej zdecydować się na inną firmę do przeprowadzenia udanego kursu.