Jakie warunki gwarantuje odpowiednia klimatyzacja srerwerowni?

Centra informacji oraz serwerownie z racji funkcjonowania oraz swojej specyfiki, mają niezwykle duże znaczenie dla większej części spółek. awarie ich doprowadzić mogą do niezwykle znacznych szkód albo sparaliżowania funkcjonowania większej części organizacji.

pomoc

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Klimatyzacja serwerowni zapewnia ciągłość w pracy i jest niezwykle istotnym zadaniem dla wszystkich elementów, które są w tego typu pomieszczeniu. Klimatyzacja serwerowni powinna odróżniać się od typowych klimatyzatorów niezawodnością oraz bezpieczeństwem. Systemy klimatyzacji w serwerowniach zagwarantować powinny jak największe warunki pracy sprzętów prawie nieustannie przez 24H/D i przez cały rok niezależnie od zewnętrznych warunków. Za zadanie mają również usuwać brud oraz nieczystości, które mogą mieć wpływ na pracę elektroniki.

Jeśli opracowany tutaj tekst wciągnął Cię i pragniesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link do witryny biała farba do mebli, gdzie jest więcej treści.

Sam fakt nieustannej pracy powoduje, że wymogi odnoszące się do sprzętów klimatyzacyjnych, są dużo wyższe od typowych systemów, które stosowane są przeważnie sezonowo. Zastosowanie urządzeń zwykłych, które dopasowane są do pracy całorocznej, jest to rozwiązanie niebezpieczne i odznacza się jedynie fikcyjną oszczędnością. Serwerownia jest z reguły pomieszczeniem, które odwiedzane jest rzadko oraz trzeba tutaj zadać sobie pytanie co w przypadku awarii klimatyzatora, która niezauważona będzie przez konkretnego PRacownika dla przykładu w nocy lub w trakcie weekendów. Uszkodzenie serwerów oraz przerwa w pracy takich serwerów może być fatalna.

widok - światło

Autor: EDUSPACES – przestrzenie edukacji XXI wieku
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby klimatyzacja serwerowni zapewniła optymalne warunki i bezpieczeństwo nawet w przypadku awarii jakiegokolwiek podzespołu oraz ciągłość pracy, należy w odpowiedni sposób je zaprojektować. Tego typu instalacja składać się powinna z co najmniej dwóch zestawów sprzętów. Każdy z takich zestawów musi mieć zdalną siłę, aby samodzielnie utrzymać zadane właściwości w pomieszczeniu.

Niezwykle istotna jest także właściwa sterująca Automatyka, która steruje wzajemną pracą sprzętów. Krótko mówiąc ta praca sprowadza się do sterowania naprzemienną pracą sprzętów dla przykładu w cyklu 12 godzinnym. Rozkłada to równomierne zużycie klimatyzatorów i wydłuża ich trwałość.