Niekiedy pragniemy albo nawet jesteśmy zmuszeni oddzielić od siebie dwie przestrzenie, ale nie chcemy stawiać żadnych ścianek

Bywają tego typu momenty, kiedy w jakiś lokalach czy chociażby w domu, pragniemy stworzyć osobną przestrzeń przy pomocy jednego ruchu.
Na szczęście wydaje się to wykonalne.

grzejnik

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com

firma - fotka

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Wcale nie trzeba porywać się na remont. budowanie ścian oraz wszędobylski pył z tym związany na pewno nie jest potrzebny. Dodatkowo niekiedy nie można postawić ściany, gdyż wyodrębniona przestrzeń nie posiadałaby wtedy okna. Najlepszym rozwiązaniem będzie parawan. Będzie to idealne rozwiązanie tak samo do domu, jak i różnego rodzaju lokali — dla przykładu do salonów kosmetycznych. Parawany są różnej wielkości. Mogą mieć także różną ilość ścianek. U niektórych wytwórców będziemy mieli możliwość samodzielnego składania parawanu tak, żeby najlepiej prezentował się w naszej przestrzeni. Też materiał może być różny. Są tacy, którzy wolą drewno lub wiklinę, a inni materiał. Klasyczne parawany bywają gładkie, zatem bez żadnego rysunku. Jednakże my możemy dowolnie wybrać obrazek, który nam się spodoba. Jeżeli dokładnie przemyślimy zagospodarowanie przestrzeni, którą władamy, to parawan może być rewelacyjnym elementem dekoracji. Będzie nie tylko wpasowywać się w aranżację wnętrza, ale także nadawać mu wyrazu. Wszystko zależy od nas. Nie zapominajmy, by był on kolorystycznie dostrojony do pokoju.

Jeśli wnętrze jest ciemne, to musimy wybrać jasne barwy, by optycznie nie pomniejszać przestrzeni.

Czy według Ciebie, prezentowany artykuł zasługuje na większą uwagę? Jeśli tak, to zobacz także inne przydatne wskazówki, które niewątpliwie zadowolą Twoją ciekawość.

O tych zagadnieniach można porozmawiać z ekspedientką.