Interesujący sposób na drzwi w wypadku stosunkowo małych pomieszczeń

Jeżeli wolnego miejsca posiadamy w mieszkaniu dość mało, nie trzeba tracić go na tradycyjne drzwi. Są także drzwi przesuwne, które mogłyby być chowane w ścianie. Jest to znakomite remedium na problemy z niewielką ilością miejsca.
Takie drzwi przesuwne chowane w ścianę nie będą utrudniać komunikacji oraz nie zajmują cennych centymetrów.

kamienie

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Są jedynie trochę bardziej wymagające przy projektowaniu i przy montowaniu. W poniższym tekście podpowiadamy, w jaki sposób przygotować drzwi przesuwne chowane w ścianę. Instalacja tego typu drzwi nie w każdym przypadku jest zadaniem dla specjalistów, jednak wymaga określonych umiejętności technologicznych. Najważniejszy jest dobrze przygotowany projekt systemu oraz dobra instrukcja montażu dostarczana przez producenta tego typu rozwiązania. Drzwi przesuwne chowane w ścianę są dobierane do domów czy też lokali, gdzie uzyskanie funkcjonalnego podziału na strefy może być dużym wyzwaniem przez wzgląd na relatywnie nieduży metraż.
Wystrój mieszkania

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com
drzwi przesuwne chowane w ścianę

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wsuwane w odpowiednią kasetę skrzydło nie będzie blokować wąskiego korytarza oraz nie komplikuje przejścia, zatem moglibyśmy zaaranżować wnętrze czy też planować ustawienie mebli lub też przedmiotów z większą swobodą.

Jeśli szukasz podobnej ciekawej informacji, sprawdź pod tym linkiem (http://www.doskonalewnetrze.pl/projekty-i-aranzacje-wnetrz/), tutaj także z pewnością będzie dokładnie to, czego poszukujesz.

Natomiast w przestronnych wnętrzach takie drzwi przesuwne chowane w ścianę zezwalają na stworzenie stref w otwartym pomieszczeniu, czyli chociażby złączenie oraz rozgraniczenie jadalni, kuchni czy salonu. Drzwi w ścianie najkorzystniej planować już na etapie planowania wnętrza domu, a najpóźniej w trakcie budowania ścian działowych, gdyż w innej sytuacji ich montaż może być związany z dosyć pracochłonnymi przeróbkami. O wiele mniej problematyczna opcja to montaż drzwi przesuwnych po ścianie, dla przykładu po prowadnicach.

Trzeba pamiętać, że skrzydło w ścianie zezwala nam na całkowicie inne podejście do zaprojektowania wnętrza, szczególnie strefy przejścia pomiędzy różnymi pomieszczeniami.