Według współczesnych standardów każdy budynek użyteczności publicznej powinien mieć klimatyzację

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie, żeby jakiś nowy budynek, który jest choćby biurowcem, nie posiadał klimatyzacji.
Dzisiaj w większości budynków fantastycznie działają klimatyzatory kanałowe.

drzwi wewnętrzne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
komfort

Autor: Oknoplast Sp. z o.o.
Źródło: Oknoplast Sp. z o.o.

Wyglądają one estetycznie, gdyż w żadnych pokojach nie zauważymy zawieszonych urządzeń. Schłodzone powietrze będzie napływało do pokoju przez kratkę wentylacyjną albo specjalne otwory. Na dodatek przy pomocy tego klimatyzatora jesteśmy w stanie także ogrzewać obiekt zimą. Zatem uda nam się załatwić dwie sprawy za jednym zamachem. Jedyny mankament tego typu systemu jest taki, że należy się na niego zdecydować już w fazie projektowania budynku. Potem będzie to po prostu zbyt kosztowne.

Jeśli podoba Ci się wpis, który właśnie czytasz, to z pewnością zafascynuje Cię także ten artykuł (https://www.lazzonigroup.pl/wiertarka-przelotowa-expert-p-74-g/). On również prezentuje pokrewny temat.

Dlaczego? Ponieważ potrzebne jest pomieszczenie, w którym znajdować się będzie centrala całego systemu. Dodatkowo potrzebne będą też kanały, którymi będzie przepychane powietrze. Są one często ukrywane w podwieszanych Sufitach albo pod stropem. Tego rodzaju prace najlepiej zlecać od razu, aby potem nie trzeba było męczyć się z kosztownym oraz żmudnym remontem. Dużym walorem klimatyzacji kanałowej jest to, że w każdym pokoju uzyskamy identyczną temperaturę, nieważne, jak daleko znajduje się od centrali. Oczywiście całym urządzeniem możemy sterować. Jest to dość proste.

Montowanie całego systemu powinniśmy rzecz jasna zlecić wyspecjalizowanym fachowcom, gdyż samodzielnie nie będziemy w stanie tego zrobić.