Wybór klimatyzacji do mieszkania powinien być dość porządnie przedyskutowany, nim podejmiemy finalną decyzję

Przed zamówieniem klimatyzacji do apartamentu należy poświęcić odrobinę swojego czasu, by poznać wszystkie za i przeciw różnych opcji.
Jeżeli jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji, która tyczy się klimatyzacji, to należy zasiąść przed komputerem oraz poczytać, jakie mamy możliwości.

Element silnika

Autor: Lanà
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba głównie wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, jak dużym budżetem dysponujemy, a po drugie, czy możemy wiercić dziury w ścianach. Jeśli nie mamy pozwolenia na naruszanie konstrukcji murów, to jedynym wyjściem jest Klimatyzator przenośny. Jest on najtańszy. Możemy go też przenosić z pokoju do pokoju. Opcją bardziej kosztowną, ale również taką, która wymaga zgody administracji na rozpoczęcie prac, będzie split. Jest to klimatyzator, który składa się z dwóch części. Pierwsza jest umieszczana na stałe w pomieszczeniu (najczęściej bywa przykręcana do ściany pod sufitem), a druga znajduje się na zewnętrznej stronie budynku. Oczywiście głośna część znajduje się na zewnątrz. Klimatyzatory domowe tego typu są bardziej kosztowne, ale zapewne będą o wiele lepszej jakości. Wytrzymają także długo. Jeżeli mamy ochotę, by podłączyć pod zewnętrzne urządzenie kilka tych, które znajdują się w środku (żeby w każdym pokoju było chłodno), to powinniśmy podumać o klimatyzacji typu multi-split.

Jest to najdroższy z wszelkich modeli, ale również zdecydowanie najkorzystniejszy.
Wybierając klimatyzator, powinniśmy przemyśleć wszystkie jej aspekty, nim dokonamy ostatecznej decyzji.