Należycie stworzone stanowisko pracy wydaje się być niezwykle istotne dla naszego zdrowia

Ci, którzy siedzą przed komputerem, wiedzą, że dobre stanowisko pracy składa się zazwyczaj z krzesła.
Siedzenie osiem godzin przed komputerem bywa trudną próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie jest przyzwyczajony do takiej pozycji. Zatem skłonność do prowadzenia siedzącego trybu życia zazwyczaj odbija się na wszystkich negatywnie. Po jakimś czasie zaczynają odczuwać problemy z kręgosłupem i nawiedzają migreny. Bierze się to z tego, że mają nieprzystosowane stanowisko pracy. W pracy z komputerem kluczowe jest krzesło. Powinno być ono idealnie dopasowane do naszego wzrostu. Powinno mieć też odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że wówczas niekiedy będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło musi być także odpowiednio wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I oczywiście powinno posiadać podłokietniki. Bez tego ciężko określić je mianem dobrego stanowiska pracy. Powinno także mieć silikonowe kółka. Muszą lekko chodzić. Krzesło nie może ciężkawo odsuwać się od biurka. Dlatego w wielu biurach często spotkamy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien sięgać stopami do ziemi.

Jeśli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to należy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas idealny zestaw do krzesła.

Jeżeli intryguje Cię ten artykuł, to bez wahania kliknij tutaj oraz przeczytaj oprócz tego inny równie pasjonujący pełny tekst (https://www.zleceniomat.pl/kopanie-studni).

Dzięki temu będziemy mogli bez kłopotów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nas już męczyć.