Które dodatki sprawią, że twój dom będzie wyjątkowy?

Urządzanie domu nie każdemu przychodzi łatwo. Owszem, pomalowanie ścian i wstawienie mebli nie stworzy większego kłopotu, jednakże jeśli chcemy cieszyć się ładną, elegancką aranżacją wnętrza, trzeba także zadbać o właściwe dodatki. Które z nich powinniśmy wybrać, aby nasze gniazdko naprawdę zrobiło wrażenie?

Salon w stylu minimalistycznym

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
Możemy postawić na polskie art deco, które doskonale wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Powstało w odpowiedzi na dekoracyjną secesję. W przeciwieństwie do niej stawia na prostotę. Musimy zrezygnować ze wszystkiego, co przesadne, zdecydować się na symetryczne, proste formy, wysoką jakość materiałów i elegancję przejawiającą się w dbałości o szczegóły.

Tworzywa typowe dla niniejszego stylu to m.in. egzotyczne gatunki drewna, marmur, szkło oraz stal. Będą wyglądać nadzwyczaj wykwintnie, a dodatkowo są trwałe. Ponadto aranżując mieszkanie powinniśmy zastanowić się nad obrazami. Tutaj pole wyboru jest naprawdę szerokie – od urokliwych krajobrazów, które przywołują najpiękniejsze wspomnienia, również z dziecięcych lat, przez abstrakcje (chociaż nie przez każdego są cenione, to za każdym razem robią wrażenie), po obrazy akty, jakie można zawiesić w sypialni bądź pokoju dziennym – więcej na ten temat. Dobrze jest decydować się na dzieła wschodzących artystów, których prace nie są tak kosztowne, a mogą przyciągać spojrzenia i stać się w przyszłości bardzo wartościowe. Dodatkowo powinniśmy też zadbać o ładne firanki, świece, aby stworzyć przyjemny klimat wieczorową porą oraz – obciążenie z betonu lustra, dodające wnętrzu przestrzeni, co liczy się zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach.

Pomysłów jest naprawdę wiele, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Decydując się na właściwe dodatki możemy spowodować, że przebywanie w naszym mieszkaniu będzie przyjemnością dla naszego ducha. Teraz już wiesz, co możesz wybrać. Jeżeli jednak potrzebujesz wsparcia, powinieneś skonsultować się albo wynająć architekta wnętrz, który dobierze dodatki, harmonizujące nie tylko z samym mieszkaniem, ale także z twoim gustem, gdyż to twoje potrzeby powinny zawsze być na pierwszym miejscu. Kompetentni projektanci wiedzą, w jaki sposób współdziałać z klientami, aby byli oni usatysfakcjonowani z aranżacji i z chęcią ponownie skorzystali z ich usług.

Źródło: Galerie Mansart