Życie nie zawsze jest usłane różami i nasze stosunki z szefem są w stanie nas doprowadzać do szału

Niestety czasami zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Niektórzy posiadają pracę idealną. Po prostu wszystko im pasuje: miejsce pracy, przełożony, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania oraz nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu osób jest na pewno niewiele, ponieważ cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak ludzi, którzy mówią, że mankamenty ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Niekiedy jednak sytuacja jest tak bardzo nieznośna, że lepiej będzie pomyśleć o odwrocie.

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz wątek, to czytaj również wadium przetarg inne treści na ten temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas szukanie nowej posady. Kiedy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam pracowaliśmy). Jednak możemy zasugerować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to świetne wyjście dla tych, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie mogą już znieść pracy w znienawidzonym miejscu. Warto zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on z nią zgodzić. Trzeba jednak starać się dojść do ugody. Można chociażby zaoferować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje stanowisko. Powinniśmy wówczas też wybrać cały zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, żeby zdawać sobie sprawę, że takie porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie mają mocy prawnej.