Jakie mody aranżacji wnętrz ponownie wrócą porą zimową?

Jak w każdym biznesie, także w aranżacji wnętrz pewne trendy każdorazowo wracają. Jednego lata jest atrakcyjny dany styl, innego nowy. Z jednej strony jest to fantastyczne, bo nie ma zwyczajności w tym biznesie.

aranżacja

Autor: lampyilampki.pl
Źródło: lampyilampki.pl
Ale z drugiej może okazać się nużące, bo niejako wymusza podążanie za modą. W ostatnim czasie możemy podkreślić istotnie 2 rodzaje trendów.

Koniecznie poznaj aktualny wpis na omówiony tutaj temat. Nie pozwól się prześcignąć innym! Popraw swoją wiedzę na ten temat|to zagadnienie}.

Pierwszym są te, które się periodycznie odmieniają. Współcześnie jest to na przykład minimalizm, styl prowansalski, loftowy czy glamour.

Te trendy w danym sezonie obowiązują, lecz w następnym ich miejsce zastąpią nowe. Ale możemy zarówno wymienić drugi rodzaj trendów. Otóż są to trendy stałe, które bez względu na nowe pomysły w świecie projektantów są te same. Te trendy są uniwersalne i w pewnym sensie bezpieczne, ponieważ bez ustanku można do nich wracać, a one nie stracą ze swej aktualności. Przykładem uniwersalnego stylu jest styl klasyczny.

Jakie więc aktualnie trendy będą obowiązywać porą zimową? Otóż bez cienia wątpliwości styl glamour. Oczywiście nie każdego obywatela stać na wnętrza pałacowe, które cieszą oko swą powierzchnią. Ale styl glamour jest także możliwy do użycia w małych pomieszczeniach. Nie potrzeba tu pałacowych komnat.

aranżacja salonu

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com

Co go więc określa? Otóż ten styl określa się zastosowaniemogromnej ilości luster, lakierowanych mebli, stylowego oświetlenia czy złotych lub srebrnych dodatków. Następnym stylem godnym zwrócenia uwagi jest styl dworski. Jest on odniesieniem do obrazu dziewiętnastowiecznej wsi angielskiej. Jeżeli kogoś nie interesuje sielanka wiejska, to powinien skorzystać ze stylu orientalnego. Sprawdź szczegóły:

Styl ten czerpie pomysły z kraju kwitnącej wiśni. Jego koloryt pozwala go wdrożyć w takich pomieszczeniach jak: jadalnie, kuchnie czy sypialnie. Nie każdy domownik planuje jednak na porę zimową poważne remonty i wydatki. Co mają zrobić ci, którzy nie dysponują dużymi środkami pieniężnymi czy po prostu nie planują remontu, a chcą zmienić oblicze swego mieszkania? Otóż pozostaje im zabranie się po dodatki, takie jak: ramki na zdjęcia, lampy czy poduszki ozdobne. Dzięki nim dom (zobacz projekty domów pasywnych) zmieni swój charakter. A mieszkańcy zyskają komfort.