Jak zrobić aby nasz dom był niezwykły i stylowy? Jak sprawić, aby był oryginalny?

To wiecznie jest problem, gdy nie jesteśmy w posiadaniu takiego mieszkania, o którym od dawna marzyliśmy. Mniemam, że mnóstwo osób ma taki kłopot, jako że niemożliwym jest, żeby wszystko było idealne. Dom i wnętrze to w końcu tematy, które odnoszą się do każdego z nas. W tym artykule warto podjąć problem, z którym prawdopodobnie spotyka się mnóstwo osób – niewielki i ciemny salon. Jeśli masz takie problemy to powinieneś zastosować szczególne rozwiązania, które ulepszą ten stan rzeczy.

nowoczesny dom

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie zapomnij, że w takim pokoju ważny jest kolor ścian. Nie uda Ci się powiększyć optycznie pomieszczenia, jeśli zastosowane przez Ciebie barwy będą w pełni niezharmonizowane. Idealne do niedużych pokojów są jasne kolory, które wniosą do takiego pomieszczenia również wrażenie czystości i świeżości. Zarazem, jeśli zdecydujesz się na jasne, ale cieple barwy, możesz srogo się zawieść. Spowoduje to, że salon zamiast się powiększać będzie się pomniejszał. Dlatego najlepszą normą jest, ażeby wyselekcjonować jasne odcienie, ale o barwie zimnej.

elegancka sypialnia

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

To zagwarantuje, ze nasz żyrandole (więcej szczegółów) powiększy się optycznie. Niezmiernie znaczące są także ozdoby okienne. Czy zdajesz sobie sprawę, że ciężkie zasłony mogą przyćmić Twój żyrandole (zobacz), a tym samym sprawić, że będzie się wydawał mniejszy. To błąd, jaki popełnia sporo ludzi. Zamiast tego warto się zdecydować na lekkie, zwiewne zasłony, które doskonale będą się komponować z jasną, zimna barwą naszego salonu. Inną istotna rzeczą jest oświetlenie takiego pomieszczenia (zobacz: pozostałe źródła światła). Choć ciepłe światło może się przyzwoicie kojarzyć to prawdą jest, że zamiast żarówek dobrze jest założyć halogenowe oświetlenie. Co więcej, istnieje niemało innych elementów, które oddziaływają na rozmiar salonu, w ogóle na jego wygląd, na to, czy jest za bardzo zatłoczony czy wcale. Wielce więc znaczące jest to, jak umieszczamy rzeczy. O elegancję dobrze zatroszczyć się również w łazience. Czasem do tego wystarczą małe elementy dekoracyjne, jak tutaj – nogi oraz stelaże do wanien.

Jeśli robimy to bez ładu i składu, żeby stały, to nie ma co się dziwić, że salon staje się się nieduży. Powinniśmy, jeśli to konieczne, wyrzucić nawet poniektóre rzeczy bądź przenieść je do innego wnętrza, tak aby salon zaczął „oddychać”. Jeśliby nawet trzymamy w nim jakąś ulubiona rzecz,jaka kojarzy nam się dobrze, ale jednocześnie bardzo zagraca pokój, to nie powinniśmy jej tam przechowywać na siłę. W ów sposób może pozbyć się wielu niepotrzebnych rzeczy, a pozostawić tylko te, które naprawdę pasują w ustawieniu.