W jaki sposób kobieta jest w stanie nieco unowocześnić wygląd pomieszczeń, szczególnie kiedy mieszka w starym budownictwie

Mieszkanie w stuletnim domu zdaje się mieć tyle samo zalet, co wad. Zaokrąglone wnęki okienne lub półokrągłe łuki zamiast drzwi stwarzają pole do popisu tym najbardziej twórczym umysłom. Wybrane panie wcale nie chcą mieszkać w takich niewspółczesnych wnętrzach. Jeżeli jednak nie ma innego wyjścia (np. kupno mieszkania w miasteczku nie wchodzi w rachubę), to trzeba tak zaaranżować wnętrze, aby nawiązywało swoim wyglądem do XXI-wiecznych, a zarazem luksusowych mieszkań. Na takie działania wcale nie będą potrzebne duże sumy pieniędzy. Nawet niewielkie zmiany, wprowadzone dzięki zaoszczędzonym 200 zł, są w stanie zaskoczyć niejednego sceptyka.

zasłony

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w domu bywa salon. To właśnie tutaj podejmujemy gości, a i nierzadko spędzamy długie jesienne wieczory. Z tego też powodu piękne zasłony muszą być nieprzezroczyste, aby ludzie spacerujący trotuarem nie kierowali ciekawskich spojrzeń w kierunku okien. A co uczynić, żeby nasz salon wydawał się bardziej nowoczesnym pomieszczeniem? Jednym z tych najmniej skomplikowanych rozwiązań mogą stać się powieszone w oknach firanki makarony, które swoim nietuzinkowym wyglądem sprawią, że wnętrze będzie wyglądało się całkiem odmiennie. A do takich firan znakomicie pasują takie zasłony do salonu, które podkreślają kolor ścian.

Zasłony trzeba także odpowiednio dobrać do gabarytów okna. W starych domach najczęściej mamy niewielkie otwory okienne, a na ich poszerzenie decydują się nieliczni – ściany są grube, a większe okna w żaden sposób nie podkreślą zabytkowego wyglądu budynku. należy więc radzić sobie inaczej i w rzeczonej sytuacji zakupić krótkie firanki makarony w kolorze zawsze modnej bieli, a z nimi doskonale będą łączyć się krótkie zasłony w niebanalne roślinne wzory. A dodatkowo zawieszenie zasłon oraz firan sięgających nieco poza parapet przynosi niespodziewane korzyści. Pod oknami najczęściej montowane bywają grzejniki, a jeżeli nie zakryjemy ich jakimikolwiek tkaninami, to w salonie powinno być zimą o wiele cieplej.

Firany sznurkowe, tak samo zresztą jak i te zawieszane w pozostałych częściach domu, są zazwyczaj uszyte z materiałów sztucznych. Niegdyś bardzo modne pozostawały firany, które na całej szerokości miały wyhaftowane najróżniejszej szerokości pasy wzorów geometrycznych. Dzisiaj, aby trochę unowocześnić wnętrze, wystarczy zakupić modele, które wyglądają zgoła w zupełnie inny sposób. Możemy się więc pokusić o firany z delikatnymi wzorami rozrzuconymi po całości. A jeżeli dodatkowo przy produkcji została wykorzystana srebrna nić, to nasze okno w słoneczne dni będzie błyszczeć jak łąka pokryta zmrożonym śniegiem.