Broń palna na plastikowe kulki? Czy warto?

Ludzie mają różne pasje, jedni chodzą na zajęcia tańca, a niektórzy lubują się w broni palnej. Ludzie, którzy zainteresowani tą drugą opcją na pewno wiedzą, czym są repliki air soft gun. Repliki tego typu można kupić w niektórych sklepach internetowych. Damy radę znaleźć tam niemal wszystkie rodzaje broni. Na dodatek koszty replik są w przystępne, choć tu też sporo zależy od modelu broni. Najbardziej atrakcyjne jest to, że repliki air soft gun ładuje się kulkami, czyli dzięki tym replikom można wypróbować się, jako strzelec.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Organizuje się rozgrywki gdzie używane są repliki, ale bywają one też stosowane w ramach ćwiczeń taktycznych. Co istotne taką replikę może kupić sobie każdy. Polskie prawo uważa je, jako zabawki, choć dla ludzi, którzy je posiadają są to raczej cuda techniki, a nie jakieś drobiazgi.

Broń palna dla wszystkich

Doskonale wiemy, że nie każdy chce sobie wyrabiać zezwolenie na broń. Zresztą mało, komu potrzebna jest broń – odwiedź ten sklep – w domu, ale mimo wszystko każdy chciałby żeby, choć odrobinę podnieść sobie, od czasu do czasu poziom adrenaliny. Wtedy ludzie często, zamiast wybierać gry komputerowe wybierają rozgrywki z udziałem repliki air soft gun, takimi jak przykładowo w tym miejscu. Są to rozgrywki w czasie, których używa się replik broni palnej, które są na plastikowe kulki. To naprawdę świetna zabawa, która pozwala się wyszaleć.

Są ludzie, którzy posiadają po parę albo i nawet kilkanaście replik w mieszkaniu. Chociaż cena jednej repliki nie jest duża, bo przecież jest to sprzęt, który będziemy mogli używać długi czas, to, kiedy ktoś ma już więcej niż 5 takich replik i chciałby mieć jeszcze kilka to, taka rozrywka będzie kosztowna. Tak, więc dla wielu osób zapłacenie 300 złotych na replikę jakiejś broni tylko po to, żeby raz na jakiś czas postrzelać z plastikowych kulek, to za dużo.

Zresztą dla wielu ludzi to bez sensu. Ale są osoby, które pasjonują się tego rodzaju sprzętem i powinniśmy uszanować ich pasję. Poza tym musimy pamiętać, że chociaż to nie jest broń, a zabawka, to można zrobić komuś krzywdę, gdy osoba, którą trafimy nie ma ochraniacza – zwłaszcza jeśli chodzi o głowę.

Nie zapominajmy również, że chociaż jest to zabawka, to raczej dla ludzi, którzy mają trochę rozumu w głowie, więc nie wypada kupować repliki broni dziecku, które ma dziesięć lat. Oczywiście w dzisiejszych czasach świat jest inny niż dawniej i dzieciaki szybciej dorastają, ale niektóre zabawki zostawmy starszym dzieciom i dorosłym.