Jakie pamiątki z podróży najlepiej przywozić dla siebie i bliskich? Które z nich będą najlepsze?

Kto z nas będąc na wakacjach nie zastanawiał się już parę dni po przylocie na miejsce, jakie pamiątki kupić dla nas samych i dla bliskich. Faktem jest, że wspomnienia oraz zdjęcia są najlepszą pamiątką dla nas, natomiast często chcemy mieć w mieszkaniu coś, co będzie nam przypominało nasz wspaniały wyjazd. Zatem co najlepiej spełnia rolę pamiątki i sprawi nam oraz bliskim trochę radości?

Jeśli chodzi o jedną z tych wyjątkowych rzeczy, to warto poświęcić trochę czasu by wysłać kartki z miejsca w którym się znajdujemy. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy ślą smsy lub maty pod krzesła obrotowe też mejle może to być fajne urozmaicenie. Postarajmy się aby życzenia były urozmaicone, wtedy będzie to też większa radość dla osób, które taką kartkę otrzymają. Jeżeli chodzi o pamiątkę dla nas, to czemu nie wysłać pocztówkę też na swój adres, na odwrocie można napisać czy narysować co tylko przyjdzie nam do głowy. Ta wysłana pamiątka ze znaczkiem oraz stemplem z poczty z innego kraju będzie ciekawsza aniżeli nowa, niezapisana pocztówka przywieziona ze sobą w torbie.

figurki

Autor: home&you
Źródło: home&you

Bardzo fajne są różnego rodzaju rzeczy i produkty regionalne. Może to być dosłownie wszystko. Różnorodność jest tak ogromna jak ilość miejsc, które można odwiedzić na naszej planecie. Świetny będzie jakiś produkt spożywczy, przykładowo herbata z herbacianych na Sri Lance, lub też oliwa z oliwek z Chorwacji. Rękodzieło w postaci różnych wyrobów, przykładowo batikowa chustka z Malezji, albo też ceramika z Delftu w Holandii. Może też okolica do jakiej się udajecie jest sławna z produkcji wyjątkowych przedmiotów z gliny czy szkła. Tego typu figurki ceramiczne, doniczki, kubki albo szklane wazony, talerze będą świetną pamiątką zarówno dla kogoś bliskiego jak również dla nas samych – sprawdź markę Pinakoteka Home. Niesamowicie przyjemnie powspominać swoje udane, egzotyczne wakacji popijając kawę z takiego pamiątkowego kubka w pochmurny, mokry dzień.

Dobrze jest czasem skusić się na typowo turystyczną pamiątkę, z jednego z licznych kramów. Pomimo tego, że może nam się to wydawać czymś kiczowatym oraz mało praktycznym, to jednak taki magnes na lodówkę z nazwą miejscowości, albo ciekawy breloczek do kluczy mogą być trafionym podarunkiem. Magnesy na lodówkę to bardzo popularna ale też niezmiennie lubiana pamiątka. Dlatego też, kupując je możemy mieć pewność, iż obdarowywana osoba będzie zadowolony z takiego podarunku. Breloczek do kluczy natomiast jest bardzo chętnie używany, dlatego jest duża szansa, że nasz prezent będzie wykorzystany w przyszłości.