Klinkier ceramiczny to zapewnienie odporności i rzetelności. Czy wiesz czemu? Poznaj jego atrybuty

Klinkier ceramiczny to materiał ceramiczny o czerepie spieczonym, bez atrybutów jednakże zeszkliwienia powierzchni. Otrzymuje się je przez wypalanie glin wapienno-magnazjeowych, wapienno-żelazistych czy żelasistych. Temperatura tego typu wypalania wynosi od tysiąc do 1300 stopni Celsjusza. Klinkier jest wykorzystywany szczególnie w produkcji dachówek, cegieł i płytek. Każdy z wyrobów klinkierowych jest odporny na mróz i nasiąkliwości do 6 procent.

ściana z cegły klinkerowej

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród produktów klinkierowych można wymienić cegłę budowlaną klinkierową. Jest to produkt o takich samych wymiarach jak cegła zwykła pełna. Wyrabiana jest z otworami lub jako pełna, chociaż można spotkać też inne wymiary. Jej właściwości szczególnie to przede wszystkim twardość, mniejszy stopień nasiąkliwości niż cegła licowa i spora wytrzymałość.

Jeżeli fascynuje Cię przedstawiony temat, patrz szczegóły (https://docieplenia-sklep.pl/78-tynki-elewacyjne-silikonowe-dryvit) informacji na ten wątek, które okażą się niezwykle zajmujące i z pewnością wciągną Cię zupełnie.

Taka cegła (www.olszewscy.org.pl/realizacje.html

To powoduje, że odznaczają się bardzo dobrą twardością. Na rynku oferowanych jest duża ilość cegieł elewacyjnych. Najważniejsza różnica między nimi to kolor, faktura oraz kształt. Kolorystyka zależy od sposobu wypalania i rodzaju surowca. Można wyodrębnić cegły żółte, brązowe, czerwone, białe i szare. Każda z wymienionych barw jest naturalna. Jednakowoż najczęściej używanym jest kolor czerwony, lecz w różnych odcieniach, na przykład ciemnowiśniowy, burgund czy cynober. Wspaniale pasują do drewnianej okładziny, jasnego tynku czy czerwonej dachówki.