Jakim sposobem odpowiednio pielęgnować szklane meble

Przestrzenie ze szkła są niestety niezwykle podatne na zarysowania, w takim przypadku pielęgnowanie rozpoczyna się od codziennego użytku. Wspomóc tu mogą podstawki do osłony szkła.

Stosowny specyfik czyszczący do szkła w połączeniu z miękką

Wnętrze

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

tkaniną pomoże powstrzymać powstawaniu smug w toku czyszczenia. Istotne jest jednak, aby przed zainicjowaniem porządkowania wyeliminować z blatu szklanego wszystkie okruchy, jakie mogą wywoływać powstawanie rys.

Ławy ze szkła stały się ostatnimi czasy niezwykle popularne. Wyglądają ogromnie ładnie i szykownie. Mebel taki, sprawiający odczucie drobnego i delikatnego, nie przyćmi pomieszczenia, w którym go umiejscowimy, dzięki czemu mogą się na nią zdecydować właściciele nieokazałych salonów.

Atutem mebli szklanych jest z pewnością ich nietuzinkowość i atrakcyjny design (dodatkowe informacje). Tworzą idealną dekorację pokoju, w którym się znajdują. Nie wydają się masywne i toporne, jak to może być w przypadku szablonowych drewnianych mebli. Bardzo dobrze będą się prezentowały nie tylko w małych pomieszczeniach, lecz także w przestronnych wnętrzach. Ława szklana czyści się dość szybko i prosto, wystarczy zastosować preparat do szyb, a następnie przetrzeć mebel suchą szmatką.

Kobieta

Autor: symmetry_mind
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się jednak pamiętać, że winniśmy to robić ogromnie często, gdyż widać na nim najdrobniejsze zanieczyszczenie, czy ślad palca. O wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości są blaty ze szkła równego, te sporządzone z mlecznego wypadają pod tym względem o wiele gorzej, ponieważ nader trudno wyczyścić je bez pozostawienia nieładnych pasm. Furorę robią blaty sporządzone z czarnego szkła, jeżeli natomiast zdecydujemy się na ten model, musimy liczyć się z tym, że gromadzący się kurz będzie na nim nadzwyczaj widzialny.

Szklane meble najlepiej nadają się do lokalizacji rzadziej wykorzystywanych. Do jadalni, bądź kuchni, odpowiedniej wybrać stół zrobiony z drewna. Powinniśmy za to nabyć niewysoki stolik ze szklanym blatem do salonu, żeby pić przy nim czasami kawusię, czy spożyć razem z poproszonymi gośćmi imieninowe ciastko. Ława ze szkła (przejrzyj szkło laminowane warszawa na stronie parcienaszklo.com.pl!) okaże się wówczas świetną ozdobą własnego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*