Jakim sposobem odpowiednio pielęgnować szklane meble

Przestrzenie ze szkła są niestety niezwykle podatne na zarysowania, w takim przypadku pielęgnowanie rozpoczyna się od codziennego użytku. Wspomóc tu mogą podstawki do osłony szkła.

Stosowny specyfik czyszczący do szkła w połączeniu z miękką

Wnętrze

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

tkaniną pomoże powstrzymać powstawaniu smug w toku czyszczenia. Istotne jest jednak, aby przed zainicjowaniem porządkowania wyeliminować z blatu szklanego wszystkie okruchy, jakie mogą wywoływać powstawanie rys.

Ławy ze szkła stały się ostatnimi czasy niezwykle popularne. Wyglądają ogromnie ładnie i szykownie. Mebel taki, sprawiający odczucie drobnego i delikatnego, nie przyćmi pomieszczenia, w którym go umiejscowimy, dzięki czemu mogą się na nią zdecydować właściciele nieokazałych salonów.

Atutem mebli szklanych jest z pewnością ich nietuzinkowość i atrakcyjny design (dodatkowe informacje). Tworzą idealną dekorację pokoju, w którym się znajdują. Nie wydają się masywne i toporne, jak to może być w przypadku szablonowych drewnianych mebli. Bardzo dobrze będą się prezentowały nie tylko w małych pomieszczeniach, lecz także w przestronnych wnętrzach. Ława szklana czyści się dość szybko i prosto, wystarczy zastosować preparat do szyb, a następnie przetrzeć mebel suchą szmatką.

Kobieta

Autor: symmetry_mind
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się jednak pamiętać, że winniśmy to robić ogromnie często, gdyż widać na nim najdrobniejsze zanieczyszczenie, czy ślad palca. O wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości są blaty ze szkła równego, te sporządzone z mlecznego wypadają pod tym względem o wiele gorzej, ponieważ nader trudno wyczyścić je bez pozostawienia nieładnych pasm. Furorę robią blaty sporządzone z czarnego szkła, jeżeli natomiast zdecydujemy się na ten model, musimy liczyć się z tym, że gromadzący się kurz będzie na nim nadzwyczaj widzialny.

Szklane meble najlepiej nadają się do lokalizacji rzadziej wykorzystywanych. Do jadalni, bądź kuchni, odpowiedniej wybrać stół zrobiony z drewna. Powinniśmy za to nabyć niewysoki stolik ze szklanym blatem do salonu, żeby pić przy nim czasami kawusię, czy spożyć razem z poproszonymi gośćmi imieninowe ciastko. Ława ze szkła (przejrzyj szkło laminowane warszawa na stronie parcienaszklo.com.pl!) okaże się wówczas świetną ozdobą własnego mieszkania.