Garaże blaszane jako niedroga alternatywa postawienia garażu murowanego dla auta.

W ostatnich latach można było zauważyć wzrastajace zainteresowanie garażami blaszanymi. Owe stosunkowo lekkie konstrukcje to dobry alternatywa na ochronienie auta. Kupno garażu blaszanego jest mniej kosztowne aniżeli zbudowanie zwykłego, murowanego garażu o tych samych parametrach. Dodatkowo, budowa garażu blaszanego nie jest obłożone wieloma regulacjami prawnymi, a niektóre tego rodzaju konstrukcje możemy wykonać bez zezwolenia na budowę. Jedną z podstawowych zalet jakie posiadają garaże blaszane jest niewielki koszt zakupu.

garaz

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre osoby podejmują się własnoręcznego zbudowania owego typu konstrukcji, co daje jeszcze zyski. Nie bez ważności jest też termin. Postawienie garażu nie winno przekroczyć tygodnia. Jeśli zdecydujemy się na kupno gotowego garażu, wtedy czas czekania wyniesie około dwóch tygodni. Garaże o typowych wymiarach są do kupienia od ręki i możemy je dostarczyć na działkę w przeciągu jednego dnia. Drugą zaletą jaka posiadają garaże blaszane to możliwość ich przewożenia i przesunięcia. Niektóre niewielkie garaże blaszane są ustawiane bez odpowiednich, stałych podmurówek (zobacz kompletną ofertę na tej stronie).

Masz ochotę zobaczyć więcej ciekawostek (https://www.heliodon.pl/budowa-domow) na publikowany problem? Jeśli tak, to bez obawy kliknij tu, a na pewno będziesz czuć zadowolenie!

Dzięki temu można aby je łatwo przemieścić albo przetransportować w inne miejsce działki.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym portalu tekst? Kliknij więc dodatkowo tutaj i sprawdź więcej info apartamenty nad morzem sprzedaż zachodniopomorskie na opisywany problem!

Lecz konstrukcje te są też obarczone szeregiem niedoskonałości. Tego gatunku garaże są lekkie i niesie to możliwosć ich uszkodzenia w czasie duzych nawałnic. Kolejną wadą jest niewielkie zabezpieczenie mienia. Blaszane ściany nie dają dobrego zabezpieczenia przed złodziejami. Trzecia wada dotyczy konstrukcji nieocieplonych. W ich środku jest ta sama temperatura jak na zewnątrz. Temu nasz samochód jest zabezpieczony jedynie przed opadami atmosferycznymi, a zimowe przymrozki mogą przysporzyć nam mnóstwa problemów. Częstym problemem osób budujących domek jest miejsce postoju dla auta. Umieszczenie garażu czy wiaty garażowej na parceli budowlanej bywa też zależna m.in. od zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W przypadku budowania garażu ustalenia zawierają dopuszczenia owego elementu budowlanego na działce, a także: lokalizacji względem budynku mieszkalnego, maksymalnej powierzchni, wymiarów garażu, typu i spadków dachu.Najbardziej kosztowne są dobre jakościowo garaże ocieplone, które są lepsze i więcej eleganckie aniżeli ich niedocieplone odpowiedniki (ekstra źródła).